Farrell w adaptacji Stringberga, Ullmann reżyseruje
Liv Ullmann powraca do reżyserowania. Aktorka przeniesie na ekran dramat Augusta Strindberga "Panna Julia" a do głównych ról zaangażowała Jessikę Chastain i Colina Farrella .
Liv Ullmann powraca do reżyserowania. Aktorka przeniesie na ekran dramat Augusta Strindberga "Panna Julia" a do głównych ról zaangażowała Jessikę Chastain i Colina Farrella .

Dramat ten przenoszony był już na ekran wiele razy. Jedna z ostatnich znaczących filmowych wersji powstała w 1999 roku w reżyserii Mike'a Figgisa, ale sztuka praktycznie nie schodzi z repertuarów teatrów na świecie i dziś jest pozycją klasyczną.
"Panna Julia" wydana została 1888 roku. Dzieło traktuje o walce klas, miłości, pożądaniu, wojnie płci i wzajemnych oddziaływaniach między nimi. Akcja dramatu rozgrywa się w dzień przesilenia letniego 1874 na dworze hrabiowskim w Szwecji. Julia, młoda arystokratka, pragnąca uciec od obwarowanego konwenansami życia i zaznać trochę rozrywki, tańczy na corocznej zabawie służby. Tam poznaje starszego służącego, lokaja imieniem Jean, który jest niezwykle oczytany, ma nienaganne maniery i dużo podróżował. [Wikipedia].
W filmie "Miss Julie" wystąpi również Samantha Morton a produkcją zajmą się Oliver Dungey i Teun Hilte.
Ostatnim filmem Ullmann jest "Faithless" z 2000 roku. Później jednak zajmowała się również reżyserią teatralną - w 2009 wystawiła "Tramwaj zwany pożądaniem" z Cate Blanchett i Joelem Edgertonem .
Źródło: stopklatka.pl



naEKRANIE Poleca
ReklamaDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1949, kończy 76 lat
ur. 1973, kończy 52 lat
ur. 1964, kończy 61 lat
ur. 1974, kończy 51 lat
ur. 1988, kończy 37 lat

