Film Platige Image promuje „Starość aksolotla” Jacka Dukaja

Dzisiaj premierę ma nowa mikropowieść Jacka Dukaja, do której klimatyczny spot promujący przygotowało studio Platige Image. "Starość aksolotla" ukazuje się wyłącznie w formie e-booka.

Dzisiaj premierę ma nowa mikropowieść Jacka Dukaja, do której klimatyczny spot promujący przygotowało studio Platige Image. "Starość aksolotla" ukazuje się wyłącznie w formie e-booka.

Jacek Dukaj, we współpracy z Allegro, której wyjątkowo występuje w roli wydawcy, przygotował najnowszą mikropowieść zatytułowaną "Starość aksolotla". To fantastyczno-naukowa opowieść o Ziemi, na której "żywe" pozostały tylko wielkie mechy:

"Starość aksolotla" to fascynująca i wstrząsająca postapokaliptyczna wizja świata, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym ludziom na chwilę przed katastrofą udaje się przekopiować scyfryzowane umysły w hardware. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą cywilizację po cywilizacji, życie po życiu i ludzkość po ludzkości. Dzielą się na gildie, tworzą alianse, prowadzą wojny. Mają swoje polityki, ideologie, szalone religie hardware’u. I podejmują wyzwania, przed jakimi nikt wcześniej nie stawał. "Starość aksolotla" opowiada o odwróceniu porządków życia i śmierci, postępu i stagnacji, tego, co biologiczne, i tego, co mechaniczne; o tajemnicy duszy ludzkiej i odwiecznej samotności człowieka, czy to w ciele, czy w pancernej stali robota.

Źródło: Allegro
Źródło: Allegro

Historia ta do sprzedaży trafia dzisiaj. Ukazuje się ona wyłącznie w formie e-booka, co wiąże się ze szczególną formą samego wydawnictwa (tekst zawiera wiele rozszerzeń). Poniżej znajdziecie promujący "Starość..." spot, przygotowany przez Platige Image, a także opis samego e-booka i towarzyszących mu atrakcji:

"Starość aksolotla"Jacka Dukaja jest pierwszą w Polsce książką cyfrową, która angażuje czytelnika na tak wielu poziomach. Tę powieść nie tylko się czyta, ale ogląda i przeżywa.

Nakreślona przez Jacka Dukaja wizja zniszczonego, a potem odrodzonego świata i człowieka otrzymała wyjątkową oprawę plastyczną, która buduje estetyczny i emocjonalny klimat tekstu. Dodatkowo czytelnik może zapoznać się z szeroką paletą exlibrisów oraz logotypów gildii i aliansów występujących w powieści. Modele robotów występujących w powieści zostały zaprojektowane przez Alexa Jaegera – amerykańskiego designera odpowiedzialnego za projekty postaci do takich filmów jak „Transformers”, czy „Avengers”. Są integralną częścią ebooka, a ich projekty można wydrukować w drukarkach 3D.

W ebooku znajdziesz:
8 ilustracji
23 logotypy gildii i aliansów
17 unikatowych exlibrisów
180 hipertekstowych odnośników
projekty robotów wykonane przez Alexa Jaegera

Przykładowe ilustracje:

Źródło: Allegro
Źródło: Allegro

Źródło: Allegro
Źródło: Allegro

Źródło: Platige Image

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV