Repertuar kin Nowość Program TV

Fortnite nie pojawi się w sklepie Google Play. Epic Games tłumaczy swoją decyzję

Do sieci trafiają kolejne informacje na temat Fortnite na Androida. Czyżby premiera była coraz bliżej?

Gra Battle Royale od studia Epic Games to obecnie najpopularniejsza produkcja na świecie, która może pochwalić się nie tylko milionami graczy, ale również i świetnymi zarobkami. Nic więc dziwnego, że deweloperzy przenoszą swoje dzieło na kolejne platformy – w tym roku doczekaliśmy się wersji na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz konsolę Nintendo Switch.

Wiemy też, że w planach jest wersja na Androida i poznaliśmy właśnie nową informację na jej temat. Jak się okazuje, Fortnite na tej platformie nie trafi do sklepu Google Play. Zamiast tego twórcy udostępnią produkcję za pośrednictwem swojej własnej strony internetowej.

Plotka
-
-

Skąd taka decyzja? Przede wszystkim ze względu na kwestie finansowe. Dystrybucja gry w Google Play wiązałoby się z rezygnacją aż z 30% zarobków.

Po pierwsze, Epic chce mieć bezpośrednią relację z klientami na wszystkich platformach, na których jest to możliwe. Dzięki internetowi i cyfrowej rewolucji nie potrzeba fizycznych sklepów i dystrybutorów. Po drugie, motywują nas też kwestie ekonomiczne. 30% opłaty dla sklepu to wysoki koszt w świecie, gdy deweloperzy muszą wykorzystać te 70% do pokrycia wszystkich kosztów związanych z tworzeniem, obsługą i wsparciem dla swoich gier – wyjaśnia Tim Sweeney, prezes firmy.

Data premiery gry w wersji na Androida nie jest znana. Nieoficjalnie spekuluje się, że miałaby ona pojawić się wraz ze smartfonem Samsung Galaxy Note 9, bowiem osoby, które zdecydują się na zakup urządzenia w przedsprzedaży mają otrzymać 15 tysięcy V-Bucksów, wirtualnej waluty używanej w grze Epic Games. W sieci pojawiły się również niepotwierdzone jeszcze informacje o czasowej wyłączności Fortnite dla urządzeń Samsunga.

Źródło: theguardian.com / fot. Epic Games

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.