Przeczytaj w weekend

George Clooney do Bena Afflecka o roli Batmana: Nie rób tego!

Jak się okazuje, George Clooney ostrzegał Bena Afflecka, by ten nie przyjmował roli Batmana.

Jak się okazuje, George Clooney ostrzegał Bena Afflecka, by ten nie przyjmował roli Batmana.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  dceu 

Jak wszystko na to wskazuje, Ben Affleck na dobre pożegnał się już z występowaniem jako Batman w DCEU - o takim obrocie spraw dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Teraz okazuje się jeszcze, że George Clooney, który sportretował Mrocznego Rycerza w filmie Batman i Robin, odradzał swojemu koledze po fachu przyjmowanie tej roli.

Clooney pojawił się wczoraj w organizowanym przez portal Hollywood Reporter podcaście, w którym tak podsumował swoje doświadczenia z okresu prac nad produkcją Joela Schumachera:

Arnold Schwarzenegger dostał za swoją rolę ok. 25 mln dolarów - to było jakieś 20 razy więcej niż ja, a prawie nie mieliśmy okazji, by pracować na planie razem! Zdarzyło się tak tylko w jednym dniu. Mimo to to na mnie spadła fala krytyki. Powiedzmy uczciwie: grałem Batmana i nie byłem w tym dobry, to nie był też dobry film. Z tej porażki wyciągnąłem jednak wnioski i nauczyłem się, że muszę raz jeszcze zastanowić się nad tym, jak pracuję. Teraz nie jestem już tylko aktorem, który dostaje rolę - jestem odpowiedzialny za całą produkcję. 

Clooney i Affleck spotkali się na planie filmu Operacja Argo - pierwszy z nich był jego producentem, drugi zaś reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról. Już wtedy rozważał on przyjęcie roli Batmana w DCEU. Jak wyjawia Clooney:

Właściwie to rozmawiałem z nim o tym. Powiedziałem: Nie rób tego. To było oparte wyłącznie na moim doświadczeniu, które jest... Sami wiecie. On (Affleck - przyp. aut.) poradził sobie jednak świetnie. 

Cały podcast z udziałem Clooneya możecie usłyszeć w tym miejscu.

Źródło: Hollywood Reporter / zdjęcie główne: Warner Bros./Photofest

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV