George Clooney do Bena Afflecka o roli Batmana: Nie rób tego!

Jak się okazuje, George Clooney ostrzegał Bena Afflecka, by ten nie przyjmował roli Batmana.

Jak się okazuje, George Clooney ostrzegał Bena Afflecka, by ten nie przyjmował roli Batmana.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  dceu 

Jak wszystko na to wskazuje, Ben Affleck na dobre pożegnał się już z występowaniem jako Batman w DCEU - o takim obrocie spraw dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu. Teraz okazuje się jeszcze, że George Clooney, który sportretował Mrocznego Rycerza w filmie Batman i Robin, odradzał swojemu koledze po fachu przyjmowanie tej roli.

Clooney pojawił się wczoraj w organizowanym przez portal Hollywood Reporter podcaście, w którym tak podsumował swoje doświadczenia z okresu prac nad produkcją Joela Schumachera:

Arnold Schwarzenegger dostał za swoją rolę ok. 25 mln dolarów - to było jakieś 20 razy więcej niż ja, a prawie nie mieliśmy okazji, by pracować na planie razem! Zdarzyło się tak tylko w jednym dniu. Mimo to to na mnie spadła fala krytyki. Powiedzmy uczciwie: grałem Batmana i nie byłem w tym dobry, to nie był też dobry film. Z tej porażki wyciągnąłem jednak wnioski i nauczyłem się, że muszę raz jeszcze zastanowić się nad tym, jak pracuję. Teraz nie jestem już tylko aktorem, który dostaje rolę - jestem odpowiedzialny za całą produkcję. 

Clooney i Affleck spotkali się na planie filmu Operacja Argo - pierwszy z nich był jego producentem, drugi zaś reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról. Już wtedy rozważał on przyjęcie roli Batmana w DCEU. Jak wyjawia Clooney:

Właściwie to rozmawiałem z nim o tym. Powiedziałem: Nie rób tego. To było oparte wyłącznie na moim doświadczeniu, które jest... Sami wiecie. On (Affleck - przyp. aut.) poradził sobie jednak świetnie. 

Cały podcast z udziałem Clooneya możecie usłyszeć w tym miejscu.

Źródło: Hollywood Reporter / zdjęcie główne: Warner Bros./Photofest

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV