Przeczytaj w weekend

Godzilla vs Kong - czemu potwory będą walczyć? Teoria i komentarz reżysera

Godzilla vs Kong to kolejny film z uniwersum Tytanów. Z okazji premiery superprodukcji Godzilla 2: Król potworów pojawiają się ciekawe informacje.

Godzilla vs Kong to kolejny film z uniwersum Tytanów. Z okazji premiery superprodukcji Godzilla 2: Król potworów pojawiają się ciekawe informacje.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Godzilla vs Kong to kolejna superprodukcja rozgrywająca się po wydarzeniach z filmów GodzillaKong: Wyspa Czaszki oraz Godzilla II: Król Potworów. To właśnie podczas promocji tego ostatniego reżyser Mike Dougherty został zapytany o kolejne losy potworów.

Twórca nie chce powiedzieć, dlaczego w filmie Adama Wingarda potwory będą walczyć, ale wyjaśnia, dlaczego musi do tego dojść. Uważa, że tyczy się to podstawowych instynktów, które sprawiają, że ludzie chcą zobaczyć taką walkę. Odnosi się do mitów ze starożytnej Grecji, gdzie bogowie toczyli boje pomiędzy sobą. Sądzi też, że z tego samego powodu ludzie oglądają dokumenty o przyrodzie, by zobaczyć jak zwierzęta chcą ze sobą walczyć.

Dodaje, że jego zdaniem to coś zapisanego w gwiazdach. Podkreśla, że Kong był bezpośrednią inspiracją do powstania Godzilli i japoński potwór był odpowiedzią na amerykańskiego Tytana. Sądzi więc ta walka to przeznaczenie, które musi się wypełnić. Przyznaje, że przypomina to walkę Dawida z Goliatem, ale zaznacza, że Kong na pewno urośnie, bo wydarzenia rozgrywają się wiele lat po jego filmie. Wie, że Godzilla jest faworytem, ale widzi inteligencję Konga jako jego przewagę. Potwór umie wykorzystywać otoczenie i narzędzia na swoją korzyść. Pamiętamy, że w Wyspie czaszki użył drzewa jako maczugi.

Dziennikarze Screenrant, którzy oglądali już nowy film, wysnuli teorię, jak do tego może dojść. Jest to na razie ich teoria bazująca na określonych elementach fabuły, więc traktujcie ją z dystansem.

Okazuje, że dr Russell (Vera Farmiga) razem z mężem opracowała urządzenie zwane Orca. Wykorzystuje je do obudzenia Króla Ghidory i prawdopodobnie też pozostałych Tytanów. Czarny charakter grany przez Charlesa Dance'a porywa ją, by właśnie dokonać tego przebudzenia. Jest on ekoterrorystą, który chce, aby Tytani ochronili Ziemię. 

Teoria dziennikarzy mówi o tym, że Orca jest zbyt ważnym urządzeniem w kontekście fabularnym, by zniknęło po tym filmie. Dlatego sądzą, że zostanie ono wykorzystane do kontroli Tytanów, by ci zabili się pomiędzy sobą. Mówią, że właśnie tak dojdzie do walki Godzilli z Kongiem. 

Czy takie rozwiązanie jest przekonujące? Dajcie znać w komentarzach.

Godzilla: Król potworów zawita do polskich kin w połowie czerwca. Premiera Godzilla vs Kong w 2020 roku.

 

Źródło: screenrant.com, comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Natascha McElhone

Natascha McElhone

ur. 1969, kończy 50 lat

Vanessa Hudgens

Vanessa Hudgens

ur. 1988, kończy 31 lat

Tia Texada

Tia Texada

ur. 1971, kończy 48 lat

Archie Kao

Archie Kao

ur. 1969, kończy 50 lat

Miranda Hart

Miranda Hart

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV