Godzina policyjna dla graczy nieletnich. Chiny wypowiadają wojnę uzależnieniu

Gracze poniżej 18. roku życia nie będą mogli grać po godzinie 22:00. Nie jest to jednak jedyne ograniczenie, jakie zamierza wprowadzić chiński rząd.

Gracze poniżej 18. roku życia nie będą mogli grać po godzinie 22:00. Nie jest to jednak jedyne ograniczenie, jakie zamierza wprowadzić chiński rząd.

Michał Czubak

Michał Czubak

Sytuacja chińskich graczy jest nie do pozazdroszczenia. Tym razem rząd chiński zamierza wprowadzić pionierskie rozwiązanie, swoistą godzinę policyjną dla nieletnich graczy. Obywatele poniżej 18. roku życia będą mieli kategoryczny zakaz grania przez internet między godziną 22:00 i 8:00. Ma to być krok ku temu, aby młode społeczeństwo nie uzależniło się od gier wideo, co zostało uznane za chorobę przez WHO.

To nie wszystko, co Chińczycy planują zrobić, aby ograniczyć czas młodocianych przed komputerem i graniem w sieci. Niepełnoletni gracze nie będą mogli także przekroczyć 90 minut  grania w dni powszednie oraz 180 minut w dni wolne od szkoły i w święta.

Wprowadzone już regulacje dotyczą też wydawania przez młodocianych pieniędzy w grach - nie mogą oni miesięcznie przeznaczyć na ten cel więcej, jak równowartość około 120 zł. Dzieci poniżej 8. roku życia nie mogą natomiast wcale wydawać gotówki na zakup gier, subskrypcji czy wirtualnych przedmiotów. 

Chiny są pierwszym krajem, który otwarcie  zapowiada walkę z uzależnieniem od gier. W 2022 roku ma ono zostać wpisane na listę chorób, więc spodziewać się należy podobnych restrykcyjnych działań także ze stron innych krajów. Na razie wszyscy przyglądają się pilotażowi, który wprowadzają władze Chin.

Źródło: bbc.com / fot. washingtonpost.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV