Google pracuje nad kontrolerem do grania w chmurze

Usługa streamingowa od Google może być uruchamiana za pośrednictwem specjalnego kontrolera. W sieci pojawił się patent opisujący ten sprzęt. Czego możemy się po nim spodziewać?

Usługa streamingowa od Google może być uruchamiana za pośrednictwem specjalnego kontrolera. W sieci pojawił się patent opisujący ten sprzęt. Czego możemy się po nim spodziewać?

Podczas Game Developers Conference 2019 firma Google planuje zaprezentować nowe, innowacyjne rozwiązanie z branży gamingowej. Firma nie zdradza, o co dokładnie chodzi, ale można domyślić się, że mowa tu o Project Stream - serwisie streamingowym, który pozwoli odpalić w chmurze nawet najbardziej wymagające tytuły takiej jak Assassin's Creed: Odyssey. Potwierdzeniem tych przypuszczeń może być projekt, na który natrafili dziennikarze Yanko Design. Kontroler przystosowany do pracy z serwisem chmurowym.

Oto jak według Sarang Sheth mógłby wyglądać ten sprzęt:

Choć witryna Yanko Design znana jest głównie z pokazywania projektów koncepcyjnych, tym razem nie mamy do czynienia wyłącznie ze śmiałą wizją jakiegoś artysty. Projekt, do którego udało się dotrzeć, pochodzi z amerykańskiego urzędu patentowego. Jeśli Google chce zamienić Project Stream w pełni użytkową usługę, ten pad może okazać się gwiazdą najbliższej konferencji.

Zdjęcie: uspto.gov

Kontroler od Google zaprojektowano z myślą o odpalaniu gier z za pośrednictwem internetu i ma być w pełni niezależnym urządzeniem. Będziemy mogli otrzymywać na niego zaproszenia do rozmowy, wysyłać zaproszenia do znajomości czy odpalać aplikacje na telewizorach lub urządzeniach mobilnych. Pad przechowa także dane o naszym koncie użytkownika i pozwoli kontrolować takie parametry jak jasność obrazu czy głośność ścieżki dźwiękowej.

Szczegóły funkcjonowania urządzenia nie są oczywiście znane. Warto jednak zauważyć, że mamy tu do czynienia z dość wiekowym patentem, wniosek złożono w 2014 roku. Nawet jeśli podczas Game Developers Conference 2019 Google zaprezentuje urządzenie bazujące na tym projekcie, prawdopodobnie będzie wyglądać inaczej niż to zaprezentowane we wniosku. Gdyby korporacji udało się stworzyć serwis streamingowy odpalany za pośrednictwem kontrolera sparowanego bezpośrednio z telewizorem lub tabletem, sprzęt ten mógłby odnieść spory sukces. O tym, czym dokładnie będzie tajemniczy gamingowy projekt Google, dowiemy się już wkrótce. Konferencja wystartuje 19 marca.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: uspto.gov

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV