Przeczytaj w weekend

Google Stadia – wkrótce dowiemy się, co zaoferuje usługa

Już 6 czerwca Google zdradzi nam więcej informacji na temat serwisu streamingowego Stadia. Mamy poznać gry, które zadebiutują w usłudze oraz jej cenę.

Już 6 czerwca Google zdradzi nam więcej informacji na temat serwisu streamingowego Stadia. Mamy poznać gry, które zadebiutują w usłudze oraz jej cenę.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  google 

O Google Stadia zrobiło się głośno pod koniec marca, kiedy wyszukiwarkowy gigant ujawnił, że zamierza na poważnie zająć się rozwojem branży gamingowej. Firma zapowiedziała, że odda nam do dyspozycji usługę umożliwiająca odpalenie najnowszych tytułów w wysokiej rozdzielczości przy 60 klatkach na sekundę oraz z włączonym trybem HDR. Wszystko to na niemal dowolnym urządzeniu mobilnym bądź sprzęcie z dostępem do przeglądarki Chrome. Oraz przy założeniu, że dysponujemy szybkim łączem internetowym.

Niestety, mimo iż przedstawiciele Google wychwalali swój serwis pod niebiosa, nie zdradzili najważniejszych informacji – ile trzeba będzie zapłacić za dostęp do usługi oraz jakie gry znajdziemy w bibliotece Stadii. Na szczęście wkrótce korporacja rozwieje wszelkie wątpliwości. 6 czerwca, na kilka dni przed otwarciem hal targów E3, Google zorganizuje konferencję prasową w całości poświęconą nowej platformie gamingowej.

Przebieg spotkania może będzie mógł prześledzić każdy użytkownik internetu, firma udostępniła na swoim profilu twitterowym link do youtube’owej relacji. Na razie znajdziemy na nim wyłącznie zaproszenie do udziału w konferencji, ale już w czwartek o godzinie 18:00 w tym miejscu rozpocznie się transmisja z jednego z najważniejszych gamingowych wydarzeń ostatnich miesięcy.

Podczas wystąpienia mamy dowiedzieć, czym będzie Stadii. Cena, biblioteka produktów, zasady korzystania z usługi oraz zakres jej działania, o tym wszystkim mamy dowiedzieć się lada moment. Wkrótce przekonamy się, czy warto było czekać na tę rewolucję w wydaniu Google.

 

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Google

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV