Gra o tron – Arya i Jon w spocie. George Lucas na planie i smoki w Las Vegas

Nowe informacje o 8. sezonie serialu Gra o tron to wizyta twórcy Gwiezdnych Wojen na planie. Do sieci trafiają kolejne materiały promocyjne.

Nowe informacje o 8. sezonie serialu Gra o tron to wizyta twórcy Gwiezdnych Wojen na planie. Do sieci trafiają kolejne materiały promocyjne.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Gra o tron 

Game of Thrones to jedna z rzeczy, która opanuje nagłówki mediów w kwietniu i maju 2019 roku. Wszystko za sprawą premiery 8. sezonu i zakończenia najpopularniejszego serialu XXI wieku.

Nowy spot pokazuje kilka scen, których wcześniej nie widzieliśmy. Na czele ze spotkaniem Jona Snowa z Aryą. Do tego w Las Vegas przygotowano specjalny pokaz przy użyciu słynnej fontanny Bellagio. Nie zabrakło smoków.

Zobaczcie sami:

Według portalu EW.com twórca Gwiezdnych Wojen, George Lucas odwiedził plan 8. sezonu w Belfaście. Tam też spotkał się z producentami David Benioff i D.B. Weiss, którzy mają stworzyć nową trylogię filmową w świecie Star Wars. Miało to miejsce wiosną 2018 roku zanim ogłoszono ich angaż przez Lucasfilm.

Tak skomentował to Liam Cunningham, który gra Davos Seawortha:

- To zabawne, ponieważ George przyszedł na plan i rozmawiał z producentami. Serii Gwiezdnych Wojen brakuje ostatnio jednej rzeczy, czyli dobrego opowiadania historii. Jest w tym wiele genialnych pomysłów, to epicka franczyza, ale okazjonalnie pod kątem fabuły, pozostawia wiele do życzenia. Dan i David są genialni pod kątem budowania niespodzianek i mogą przenieść grupę docelową serialu do filmowego świata Star Wars. Są nadzwyczajni w dokonaniu adaptacji określonego świata i nadawania mu swojego stylu. Chciałbym, aby mi dali jakąś rolę mówioną, ale pewnie wsadzą mnie w jakiś hełm - komentował w rozmowie z EW.com.

Sami producenci jedynie żartowali, nie chcąc wchodzić w szczegóły. Stwierdzili, że zrobią film o kapitan Phasmie, który będzie długim monologiem.

- Nienawidzi nas zbyt mało ludzi, których nie znamy - stwierdził Weiss nawiązując do bardzo skrajnych reakcji fanów Gwiezdnych Wojen.

Nie wiadomo, czy George Lucas dał twórcom jakieś sugestie i czy jego wizyta miała związek z przyszłymi projektami w świecie Gwiezdnych Wojen. Takie gościnnie odwiedziny planu sławnych osób mają miejsce i często są po prostu kurtuazyjne.

Premiera 15 kwietnia na HBO.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV