Gra o tron: sezon 8. - relacja Jona i Daenerys będzie ważna dla fabuły

Gra o tron zbliża się do finałowego 8. sezonu. Zdaniem twórców serialu, jednym z najważniejszych wątków, jakie podejmie bieżąca seria, będzie relacja między Jonem a Daenerys.

Gra o tron zbliża się do finałowego 8. sezonu. Zdaniem twórców serialu, jednym z najważniejszych wątków, jakie podejmie bieżąca seria, będzie relacja między Jonem a Daenerys.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  Gra o tron 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Gra o tron lada dzień powróci z 8. sezonem, który będzie jednocześnie finałową odsłoną serialu. Jak pamiętamy z poprzedniego sezonu, Jon Snow i Daenerys Targaryen nawiązali romans - my zaś, jako widzowie, w tym samym czasie zostaliśmy poinformowani o tym, iż tak naprawdę są oni spokrewnieni. To stawia całą sytuację w pewnej niezręczności, tym bardziej, że bohaterowie o niczym jeszcze nie wiedzą. Sezon 8. siłą rzeczy zdradzi część skrywanej prawdy, a zdaniem twórców, cały ten wątek będzie jednym z najistotniejszych dla fabuły.

David Benioff i D.B. Weiss, w nowym wywiadzie dla Entertainment Weekly wyznali, że w nadchodzącej odsłonie od samego początku wejdziemy w uczucie, jakie łączy tych dwojga. Jak mówią twórcy:

Jon i Dany są teraz tak razem-razem. W ubiegłym sezonie mieliśmy niewiele czasu - czy raczej: w ogóle nie mieliśmy czasu - by pokazać tę relację na ekranie niczym prawdziwy związek. Dokonaliśmy tego tylko w ostatniej scenie. Mieliśmy dużo frajdy z pisania scen, gdy dopiero się poznawali, ale teraz łączy ich zupełnie inna relacja. W nowym sezonie zobaczymy ich razem od samego początku.

Jak pamiętamy z ostatniego sezonu, prawdę na temat Jona Snowa wiedzą Bran oraz Sam. Być może to oni będą mieli swój udział w uświadomieniu pary zakochanych? Czas pokaże.

Twórcy odnieśli się także do samego zakończenia, wobec którego mają duże oczekiwania. Wychodzą z założenia, że dobra historia przestaje być dobra w momencie, gdy pojawia się kiepski finał. Jak mówią, liczą, że ich serial będzie wspominany właśnie przez pryzmat finału doskonałego, takiego w stylu Breaking Bad.

Gra o tron - 8. sezon zadebiutuje 15 kwietnia na HBO.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV