Avengers: Koniec gry - dlaczego Kapitan Marvel wygląda inaczej? Bracia Russo komentują

Avengers: Koniec gry wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym miesiącu. Bracia Russo zdradzają, kto odpowiada za nowy wizerunek Kapitan Marvel, którą widzieliśmy już w zwiastunie produkcji.

Avengers: Koniec gry wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym miesiącu. Bracia Russo zdradzają, kto odpowiada za nowy wizerunek Kapitan Marvel, którą widzieliśmy już w zwiastunie produkcji.

Michalina Reda

Michalina Reda

Avengers: Koniec gry to nadchodzący film MCU, w którym bohaterowie połączą siły w ostatecznej rozgrywce z Thanosem. W zwiastunie produkcji, poza weteranami, pojawiła się także Kapitan Marvel, którą w ubiegłym miesiącu mogliśmy oglądać w jej solowym filmie. Fani zauważyli, że bohaterka różni się od tej, którą zapamiętaliśmy z wielkich ekranów - w Avengers: Koniec gry ma dłuższe włosy i mocniejszy makijaż; różni się także jej styl ubierania się. Część fanów zaczęła z tego powodu narzekać, mówiąc, że twórcy filmu specjalnie umalowali bohaterkę, by skupić na niej męskie spojrzenia. Jak się jednak okazuje, sami twórcy tak naprawdę nie mieli z tym wiele wspólnego.

W jednym z nowych wywiadów, twórcy filmu - bracia Russo - skomentowali tę intrygującą fanów sprawę. To nie oni zdecydowali o zmianie wizerunku Carol Danvers - zrobiła to sama Brie Larson. Jak mówi Joe Russo:

W tej kwestii dajemy aktorom wolną rękę. Każda fryzura, którą miała w filmach Scarlett Johansson, wynikała z jej osobistego pomysłu i wizji (...). To [Avengers: Koniec gry - przyp. red.] był pierwszy raz, kiedy Brie wcielała się w tę postać. Nagrała swoje sceny jeszcze przed wejściem na plan Kapitan Marvel i myślę, że eksperymentowała ze swoją bohaterką, z tym, kim ona jest. I to są wybory, jakich dokonała Brie ze swoją ekipą od fryzury i makijażu. Moim zdaniem ona zaczęła lepiej rozumieć tę postać, zwłaszcza gdy przyszło do kręcenia jej solowego filmu. Zaczęła dokonywać różnych wyborów - i jako artystka powinna mieć prawo do wybierania tego, co akurat chce zrobić.

Sama Brie Larson już wcześniej odnosiła się do kwestii filmu mówiąc, że produkcja Avengers: Koniec gry zawsze pozostanie dla niej tą pierwszą. Wspomina, że to był czas, w którym nie znała jeszcze swojej postaci zbyt dobrze - nie miała nawet scenariusza do Kapitan Marvel, by dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

O tym, jak wypadnie Kapitan Marvel wśród Avengers, przekonamy się jeszcze w tym miesiącu. Premiera 25 kwietnia.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV