Grupa Onet rozszerza ofertę programową
Zmiany w kadrze kierowniczej grupy Onet-RASP oraz rozszerzona oferta programowa zapowiadają walkę z Wirtualną Polską o pierwszeństwo w segmencie wideo.
Zmiany w kadrze kierowniczej grupy Onet-RASP oraz rozszerzona oferta programowa zapowiadają walkę z Wirtualną Polską o pierwszeństwo w segmencie wideo.
W minionych dniach doszło do kilku zmian w strukturze kierowniczej grupy Onet-RASP, co związane jest z zatrudnieniem kilku znanych dziennikarzy i osób związanych z mediami. Nową ofertę programową grupy będą tworzyli m.in. Bartosz Węglarczyk, Roman Młodkowski i Łukasz Grass. Wszyscy wymienieni będą także prowadzili swoje własne programy w portalu Onet.
Węglarczyk, w przeszłości między innymi zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej i korespondent zagraniczny, a obecnie współprowadzący program Dzień Dobry TVN, obejmie stanowisko dyrektora programowego Grupy Onet.
Z kolei Młodkowski objął stanowisko dyrektora Pionu Biznes i Finanse, a w skład jego obowiązków będzie wchodziły strategia i rozwój finansowych marek grupy, czyli między innymi Forbes, Pierwszy milion czy Biznes.pl. Młodkowski w przeszłości prowadził Fakty, kierował redakcją biznesową TVN24 i TVN CNBC, a także miał kilka własnych programów (m.in. Fakty Ludzie Pieniądze).
Natomiast Grass, kojarzony z pracy w TVN24 i TOK FM, a także prowadzenia programów Sąsiad na widelcu i Celebrity Splash, zostanie redaktorem naczelnym polskiej wersji serwisu biznesowego Business Insider. Jego start ma nastąpić za kilka tygodni. Oferta programów biznesowych zostanie uzupełniona o Twarze Biznesu, program Michała Broniatowskiego - redaktora naczelnego Forbesa.
Zmiany dotkną także serwisu Plejada.pl, którego szefem zostanie Marcin Cejrowski - były zastępca redaktor naczelnej Gali i szef internetowego portalu tego pisma.
Ponadto w ofercie pojawi się druga seria Lustra prowadzonego przez Paulinę Młynarską, gdzie prowadząca spotka się z licznymi gośćmi z różnych dziedzin życia publicznego. Fani programów sportowych będą mogli oglądać Euro Misja 2016 prowadzone przez naczelnego Przeglądu Sportowego Michała Pola (wspomagać go będą m.in. Mateusz Borek oraz Darusz Szpakowski).
Kolejną propozycją będzie program Żółte papiery satyryka Tomasza Jachimka, w którym autor będzie się przyglądał z humorem wydarzeniom w kulturze, rozrywce i polityce. Powróci także satyryczny Mordor na podsłuchu, a Zbyszek Urbański w Urbański testuje będzie sprawdzał technologiczne nowości.
W Onecie pojawi się również program publicystyczny na żywo, zatytułowany Subiektywni. Zaproszeni do studia czołowi dziennikarze, publicyści i eksperci będą komentować najważniejsze wydarzenia społeczne i polityczne dotyczące Polski.
Zmiany te należy odczytywać w kontekście walki z grupą Wirtualna Polska o rynek kontentu wideo w sieci. To kolejny ruch grupy Onet-RASP mający na celu zwiększenie i uatrakcyjnienie oferty programowej (m.in. miesiąc temu zapowiedziano program Tomasza Lisa, który wystartuje 29 lutego) w tym segmencie.
Docelowo bój między tymi dwoma podmiotami może przenieść się także na pole TV. Przypominamy, że pod koniec zeszłego roku grupa Wirtualna Polska uzyskała koncesję na kanał WP1 w ramach ogólnopolskiej telewizji cyfrowej.
Źródło: wirtualnemedia.pl, Onet.pl
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat