Gwiezdne Wojny: Część IX kręcone na taśmie… i w kosmosie?
Gwiezdne Wojny tworzone w kosmosie? Takie marzenie ma reżyser Części IX, Colin Trevorrow. Przeczytajcie jego wypowiedzi dotyczące produkcji tego filmu.
Gwiezdne Wojny tworzone w kosmosie? Takie marzenie ma reżyser Części IX, Colin Trevorrow. Przeczytajcie jego wypowiedzi dotyczące produkcji tego filmu.
Colin Trevorrow lubi podsycać oczekiwania wobec jego filmu wieńczącego najnowszą trylogię Gwiezdnych Wojen. Tym razem podczas spotkania w ramach święta kina niezależnego, czyli Sundance Festival podczas panelu z Christopherem Nolanem i Rachel Morrison reżyser Jurassic World opowiedział o kilku interesujących rzeczach. Podał m.in powód, dla którego ma zamiar kręcić Star Wars: Episode IX na taśmie.
- Tylko w jednym wypadku nie mogę całkowicie zaangażować się w film kręcony kamerami cyfrowymi - wtedy, kiedy jest to film historyczny. W mojej głowie cały czas kołata się myśl "kurcze, przecież nie mieli wtedy kamer cyfrowych". Ponadto filmy przypominają nam niektóre rzeczy, nasze dzieciństwo i to, jak kiedyś te dzieła się oglądało (...). Nie mógłbym kręcić więc Gwiezdnych Wojen nie na taśmie, bo to przecież film historyczny: to działo się dawno, dawno temu!
Powód ten, nawet jeśli jest odrobinę niepoważny, odzwierciedla podejście wszystkich reżyserów do kręcenia filmów ze świata Gwiezdnych Wojen. Gareth Edwards tworzy Rogue One: A Star Wars Story obiektywami Ultra Panavision 70 na taśmie 65mm. To nie jest jednak najdziwniejsza rzecz, jaką Trevorrow powiedział na spotkaniu. Reżyser chciałby nakręcić kilka scen do Części IX w kosmosie.
- Podniosłem kwestię "czy jest możliwość nagrania materiału kamerami IMAX w kosmosie, ale nie otrzymałem dotąd odpowiedzi. A przecież kręci się już zdjęcia w kosmosie tymi kamerami!
Czytaj także: Martin Scorsese i Asif Kapadia opowiedzą o początkach Rolls-Royce’a
Co ciekawe, Christopher Nolan miał taki sam pomysł przy kręceniu Interstellar, ten jednak także spełzł na niczym.
Zdjęcia do filmu Gwiezdne Wojny: Część IX rozpoczną się dopiero za kilka lat, może jest więc szansa na kilka zupełnie nowatorskich rozwiązań? Pytanie tylko, czy byłyby one wizualnie równie ekscytujące co efekty specjalne? Czy może jest to jedynie wyrzucanie pieniędzy w błoto?
Źródło: slashfilm.com/ zdjęcie główne: materiały prasowe
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat