Przeczytaj w weekend

Gwiezdne Wojny - jak Palpatine przeżył? Książka zdradza więcej szczegółów

Do sieci trafił informację z książki Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie opartej na scenariuszu kinowego filmu. Z niej dowiadujemy się o tym, jak Palpatine przeżył.

Do sieci trafił informację z książki Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie opartej na scenariuszu kinowego filmu. Z niej dowiadujemy się o tym, jak Palpatine przeżył.

Palpatine był centralną postacią filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, ale otwarcie nikt na ekranie nie wyjaśnił, jakim cudem on powrócił i w jaki sposób do tego doszło. Do tej pory mieliśmy potwierdzenia z różnych źródeł, że w istocie Palpatine zginął w Powrocie Jedi, a jego wątek w finale Gwiezdnej Sagi był inspirowany komiksem Mroczne Imperium. Wówczas wszelkie sugestie mówiły o tym, że jest to klon.

Nowe informacje pochodzą z książkowej wersji Star Wars: The Rise of Skywalker, która jest oparta na scenariuszu autorstwa Chrisa Terrio i J.J. Abramsa, czyli informacje są oficjalne i kanoniczne. Po prostu Abrams i Lucasfilm podjęli decyzje o nie pokazaniu tych nowinek na ekranie. 

Star Wars 9 - Palpatine to klon

Książka potwierdza, że w pierwszej scenie Palpatine jest klonem. ponieważ jest on podłączony do urządzenia klonowania. W opisie czytamy, że Kylo Ren rozpoznaje aparaturę, ponieważ czytał o Wojnach Klonów, gdy był dzieckiem. Do ciała Palpatine'a pompowany jest płyn, który ma utrzymywać go przy życiu, ale Imperator przegrywa tę walkę i jego ciało nie jest dokończone. We wspomnianym komiksie mówiono, że potęga Ciemnej Strony Mocy niszczyła tkankę, więc  to też ma miejsce tutaj i to potwierdza jeden z fragmentów książki i wyjaśnia, dlaczego Palpatine potrzebował prawdziwego ciała do transferu swojej esencji, nie klona.

Star Wars 9 - fragment książki

- Co mógłbyś mi zaoferować? - zapytał Kylo. Imperator Palpatine żył i Kylo czuł, że to sklonowane ciało skrywa prawdziwego ducha Imperatora. Było to nieperfekcyjne naczynie, które nie było w stanie utrzymać jego nieskończonej potęgi. Nie pozostało mu zbyt dużo czasu.

Informacje z książki, które trafiają do sieci, pochodzą od osób, które dostały egzemplarz recenzencki. Jedna z nich twierdzi, że w powieści nie ma na końcu ducha Bena Solo, potwierdzając, że teorie spiskowe o rzekomym zmienianiu zakończenia na ostatnią chwilę nie mają za grosz prawdy.

Jednak wszystko wskazuje na to, że Ben stał się duchem Mocy o czym ma świadczyć fakt, że po jego zniknięciu poprzez Moc Rey usłyszała jego głos. Powiedział do niej: "Zawsze będę z tobą", a ona odpowiedziała na głos słowami, które powiedział Luke Skywalker: "Nikt nie odchodzi na dobre".

Powieść Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie trafia do sprzedaży w USA już 17 marca. Wówczas poznamy nowe informacje o usuniętych scenach. Niestety na wydaniu Blu-ray takowych nie uświadczymy.

Gwiezdne Wojny 9 - szkice

Źródło: comicbook.com, screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV