Przeczytaj w weekend

Gwiezdne Wojny: The Rise of Skywalker - Abrams komentuje tytuł. Kim jest nowy kosmita?

Podczas Star Wars Celebration 2019 Lucasfilm ogłosił pełny tytuł i opublikował zwiastun filmu Gwiezdne Wojny 9. J.J. Abrams w jednym z wywiadów skomentował sytuację.

Podczas Star Wars Celebration 2019 Lucasfilm ogłosił pełny tytuł i opublikował zwiastun filmu Gwiezdne Wojny 9. J.J. Abrams w jednym z wywiadów skomentował sytuację.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie to kulminacja Gwiezdnej Sagi, czyli historii opowiadanej przez dziewięć filmów.

Okazuje się, że do momentu wyjawienia tytułu nawet obsada go nie znała. Informację wyjawiła Daisy Ridley w rozmowie z The Hollywood Reporter. Zebrani aktorzy po raz pierwszy obejrzeli teaser razem z fanami.

Natomiast J.J. Abrams w rozmowie z ET tak skomentował tytuł:

 

- Tytuł wydaje się właściwy dla tego filmu. Wiem, że jest prowokacyjny i zmusza do zadania wielu pytań, ale kiedy zobaczycie produkcję, zrozumiecie jego sens i co on oznacza. W kwestii płynności tytułu na tym filmie ciąży dziwaczna odpowiedzialność. To musiał być koniec nie tylko trzech filmów, ale wszystkich dziewięciu części. Pomysł, by połączyć z fabułą opowieści, które miały miejsce wcześniej jest w specyficzny sposób historią tego filmu

Reżyser i współscenarzysta (razem z Chrisem Terrio, nagrodzonym Oscarem za Operację Argo) tłumaczy, że koniec Gwiezdnej Sagi to pokazanie, jak Rey, Finn oraz Poe dziedziczą wszystko to, co było w poprzednich pokoleniach.

- Czy to grzechy ojca, czy mądrość... pytanie brzmi, czy nowe pokolenie jest w stanie podołać zadaniu? Czy mogą stawić czoło temu, z czym muszą się zmierzyć?

Podczas panelu potwierdzono, że kosmita z wycieku plakatu w istocie nazywa się Klaud. Poznamy go na planecie pokrytej dżunglą, gdzie będzie towarzyszyć mu Snap Wexley (postać z książek, gra go ponownie Greg Grunberg). Wygląda na to, że wbrew niektórym sceptycznym głosom w Internecie, ten plakat jest prawdziwy. Klaud raczej nie jest on znaczącą postacią, ale odegra jakąś rolę w określonym wątku.

Na starwars.com opublikowano też pierwszą grafikę opakowania zabawek z Gwiezdnych Wojen. Dzięki temu mamy oficjalne zdjęcie Kylo Rena w zespawanym hełmie.

W galerii do zobaczenia wspomniane grafiki, zdjęcie w lepszej jakości z panelu oraz fotki z filmu:

Gwiezdne Wojny: The Rise of Skywalker - premiera 20 grudnia

 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV