Przeczytaj w weekend

Harley Quinn zostanie Tank Girl? Firma Margot Robbie wykupiła prawa do filmu

Firma produkcyjna LuckyChap Entertainment stworzona przez Margot Robbie wykupiła prawa do filmu Tank Girl od studia MGM.

Firma produkcyjna LuckyChap Entertainment stworzona przez Margot Robbie wykupiła prawa do filmu Tank Girl od studia MGM.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Margot Robbie w 2016 roku w filmie Legion samobójców wcieliła się w postać Harley Quinn. Swoją komiksową rolę powtórzy też w filmie Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn), który obecnie jest na etapie promocji. Istnieje jednak szansa, że aktorka wcieli się w kolejną znaną z komiksów postać. Mogłaby nią być Tank Girl.

Alan Martin, twórca komiksowego oryginału napisał na swoim Twitterze, że firma Margot Robbie wykupiła prawa do Tank Girl od MGM. LuckyChap Entertainment założona przez Robbie oraz MGM nie skontaktowały się na razie z twórcą na temat ewentualnego rozwoju projektu, ale skoro prawa zostały wykupione, zapewne niedługo całość nabierze rumieńców. Na razie zatem brak konkretów i nie wiadomo, kto mógłby wcielić się w tytułową Tank Girl, choć wybór Margot Robbie wydaje się być w tej sytuacji doskonały.

Przypomnijmy, że w roku 1995 powstał film zatytułowany w Polsce Odlotowa dziewczyna, gdzie w tytułową postać wcieliła się wówczas Lori Petty. Film cechował specyficzny klimat, który jednak nie przypadł do gustu wszystkim widzom i krytykom, choć produkcję Rachel Talay wspomina się w różny sposób.

Źródło: comicbook.com/.zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV