HBO zamawia Confederate. Nowy serial twórców Gry o tron o wojnie w alternatywnym świecie

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, ogłosił zamówienie serialu Confederate. Ujawniono pierwsze szczegóły nowej produkcji Davida Benioffa i Dana Weissa.

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, ogłosił zamówienie serialu Confederate. Ujawniono pierwsze szczegóły nowej produkcji Davida Benioffa i Dana Weissa.

Adam Siennica

Adam Siennica

HBO  zamawia sezon serialu Confederate, którego twórcami są David BenioffD.B. Weiss. Panowie zajmą się tą produkcją po zakończeniu prac nad ostatnim sezonem serialu Game of Thrones. Nie ujawniono liczby odcinków.

Czytaj także: Rekord oglądalności premiery 7. Gry o tron

Fabuła Confederate będzie rozgrywać się w alternatywnej rzeczywistości i pokaże wydarzenia doprowadzające do trzeciej wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. W tym świecie Południe z sukcesem odłączyło się od Unii, tworząc kraj, w którym niewolnictwo jest legalne i wyewoluowało do współczesnej instytucji. W historii będziemy mieć dużą grupę postaci po obu stronach konfliktu - bojowników o wolność, łowców niewolników, polityków, abolicjonistów, dziennikarzy, szefów korporacji zajmujących się niewolnictwem i rodzin niewolników.

- Omawialiśmy Confederate od lat jako koncept na kinowy film. Nasze doświadczenie z Grą o tron przekonało nas, że nikt nie oferuje większych, lepszych możliwości do opowiadania historii niż HBO - wyjaśniają Benioff i Weiss we wspólnym oświadczeniu.

Obaj będą prowadzącymi producentami wykonawczymi, W ekipie będą także Nichelle Tramble Spellman (Justified) i Malcolm Spelman (Empire).

Pod koniec roku twórcy wrócą na plan 8. i zarazem finałowego sezonu Gry o tron. Potem w pełni skupią się na Confederate. Data premiery nie jest znana.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV