Przeczytaj w weekend

Indiana Jones 5 – czy film zostanie nakręcony poza USA? Producent uspokaja

Indiana Jones 5 to zapowiedziany film w reżyserii Stevena Spielberga, w którym ponownie powrócimy do przygód słynnego archeologa. Producent zapewnia, że tym razem film zostanie nakręcony także poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

Indiana Jones 5 to zapowiedziany film w reżyserii Stevena Spielberga, w którym ponownie powrócimy do przygód słynnego archeologa. Producent zapewnia, że tym razem film zostanie nakręcony także poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  indiana jones 5 

Indiana Jones 5 to zapowiedziany film Stevena Spielberga, w którym do głównej roli powróci Harrison Ford. Przypomnijmy, że cała seria filmów skupia się na odważnym archeologu, który nie zawsze działa zgodnie z etyką swojego zawodu, a w kolejnych częściach śledzimy jego coraz bardziej niebezpieczne przygody.

Ostatnim filmem z serii była produkcja Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, która niemal w całości została zrealizowana na terenie Stanów Zjednoczonych, nawet mimo tego, że główny bohater w fabule podróżował do Peru czy Meksyku. Dla wielu fanów było to niesatysfakcjonujące, ponieważ z tego powodu użycie CGI było aż nadto widoczne - aktorzy zamiast jeździć po świecie i kręcić sceny w autentycznych miejscach, częściej poruszali się po green screenie, co szeroko komentowano jako rozczarowanie. Teraz wygląda na to, że twórcy postanowili naprawić swój błąd - w wywiadzie z ComingSoon, producent Frank Marshall zapewnił, że istnieje plan na rozszerzenie planu filmowego o inne kraje świata.

Marshall został również zapytany o to, czy nowy film będzie priorytetem dla studia Lucasfilm. Przypomnijmy, że kilka dni temu Kathleen Kennedy przedłużyła kontrakt i dalej jest głową studia - wówczas potwierdzono też, że Lucasfilm zwolni tempo jeśli chodzi o planowanie kolejnych części Gwiezdnych Wojen i w to miejsce skupi się na innych filmach, w tym prawdopodobnie na produkcji Indiana Jones 5. Głównym scenarzystą będzie Jon Kasdan (Solo: A Star Wars Story). Sam Marshall na tę chwilę nie wie, jak dokładnie potoczą się sprawy i czy studio rzeczywiście potraktuje projekt priorytetowo, ponieważ to jeszcze nie ten etap. Jak mówi:

Prawdę powiedziawszy, nic nie wiem. Oni tam żyją w swoim własnym światku, kręcąc Epizod IX i na razie zbyt dużo się o tym nie rozmawia. Ja po prostu próbuję zgrać zespół scenarzystów w jedno (...). W sumie nie wiem, czy można to nazwać zespołem scenarzystów, ale współpracujemy z wieloma osobami, które podrzucają nam pomysły. Trwa zbieranie informacji.

Indiana Jones 5 - premiera 9 lipca 2021 roku.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV