Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Iniemamocni 2 to film lepszy niż pierwsza część? Są już recenzje

Do sieci trafiły już pierwsze recenzje filmu Iniemamocni 2 - wygląda na to, że fani bohaterów będą mieli powody do zadowolenia.

W sieci pojawiają się pierwsze recenzje animacji Iniemamocni 2. W chwili powstawania tego tekstu film zebrał 96% pozytywnych opinii na portalu Rotten Tomatoes (autorami 2 negatywnych są brytyjscy recenzenci; średnia 8,2/10 obliczona na podstawie 48 tekstów) i może pochwalić się poziomem 83 w Metascore na portalu Metacritic (uwzględniono 24 recenzje). Krytycy uważają, że produkcja trzyma poziom pierwszej części, a momentami nawet go przewyższa. Wielu recenzentów wychodzi również z założenia, że warto było czekać 14 lat na powstanie kontynuacji. Oto fragmenty niektórych opinii:

Mashable: Twoje emocjonalne zaangażowanie w bohaterów może nie będzie tak silne, a znajomość uniwersum tak duża jak w przypadku innych produkcji o herosach. Dzięki temu animacja nie wpada jednak w fabularne koleiny. (…) Możesz się nią nacieszyć nawet wówczas, gdy nie widziałeś pierwszej części. (…) To pyszne danie – tak bardzo, że w przyszłości powinieneś poprosić o dokładkę.

USA Today: Pixar nie ma jakiejś wielkiej tradycji jeśli chodzi o dobre tworzenie sequeli, ale tu się to zmienia. Animacja świeci pełnym blaskiem w scenach akcji, ścieżce dźwiękowej czy nawet w znanym z pierwszej części rodzinnym cieple.

Collider: Może ten film nie osiąga szczytów, do których dotarli Iniemamocni, ale to seqel, któremu warto poświęcić chwilę, gdyż doskonale pokazuje on, dlaczego zakochaliśmy się w tych postaciach.

io9: Jedyny zarzut, jaki mam, to wprowadzenie na początku zbyt wielu linii narracyjnych i struktura podobna do poprzedniego filmu. Dowiadujemy się jednak więcej o bohaterach; wszystko jest tu większe i lepsze – świat przedstawiony, akcja, rozrywka.

Uproxx: Ten film mógł pojawić się dwa lata po premierze pierwszej części, a dostarczyłby nam tyle samo frajdy.

Village Voice: Sceny akcji może i są przewidywalne, ale wciąż oferują nam unikalną rozrywkę, zaserwowaną z werwą i wizualną precyzją. Są tu nowi herosi, naprawdę zabawni.

Forbes: To zabawna, dająca do myślenia i pasjonująca przygoda, która artystycznie usprawiedliwia samą siebie.

Moviefone: To, co tu dostajemy, jest spodziewaną kontynuacją pierwszej części, w dodatku taką, która niekoniecznie jest godna tego miana – to nie coś, co wynagrodziłoby nasze tak długie czekanie. Brakuje tego, co czyniło poprzednika zabawnym, ekscytującym i unikalnym.

Washington Post: Być może największa siła animacji polega na tym, że z jednej strony to wisienka na popkulturowym torcie, z drugiej zaś tej samej popkultury inteligentna krytyka.

Hollywood Reporter: Jak za pierwszym razem, tak i tu w procesie twórczym zwraca uwagę niesamowita ścieżka dźwiękowa Michaela Giacchino.

-
-

Film Iniemamocni 2 zadebiutuje w polskich kinach 13 lipca.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: Pixar

 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

50 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Rosamund Pike odmówiła rozebrania się na…

Rosamund Pike wspomina swoje doświadczenie z castingu do roli w filmie o Jamesie Bondzie, gdzie…

Michalina Reda
-

To 2 – James McAvoy kontuzjowany…

James McAvoy zmierzył się z Pennywise'em i... poległ. Aktor doznał kontuzji podczas kręcenia jednej ze…

Michalina Reda
-

Scenarzysta Fantastycznej Czwórki przeprasza za film

Po zawstydzonym reżyserze przyszedł czas na zawstydzonego scenarzystę. Jeremy Slater przeprasza fanów Marvela za film…

Adam Siennica
-

Excalibur, dinozaury i podróże w czasie.…

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Ostatnie Rekinado: Ząb czasu. Jest to ostatnia odsłona popularnej…

Michalina Reda
-

Spider-Man na lotnisku. Nowe wideo z…

W sieci pojawił się kolejny zakulisowy klip wideo, pokazujący pracę na planie filmu Spider-Man: Far…

Co o tym sądzisz?