Intelowskie procesory laptopowe mają pracować przy 5 GHz

Intel szykuje się do szturmu na urządzenia przenośne. Już wkrótce rynek zaleją laptopy z procesorami Intel Core 9. generacji, a najwydajniejsze modele będą taktowane zegarem 5 GHz.

Intel szykuje się do szturmu na urządzenia przenośne. Już wkrótce rynek zaleją laptopy z procesorami Intel Core 9. generacji, a najwydajniejsze modele będą taktowane zegarem 5 GHz.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  laptop 

Intel zaprezentował procesory Core 9. generacji pod koniec ubiegłego roku, ale pierwsze modele z tej serii były przeznaczone wyłącznie do komputerów stacjonarnych. W tym miesiącu rozpoczyna się wielka ofensywa korporacji na rynku laptopowym. Lada moment sklepy zaleją komputery przenośne wyposażone w najnowsze odsłony układów Core i5, i7 oraz i9.

Najwydajniejszym modelem z nowej linii będzie Core i9-9980HK zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. To prawdziwa bestia, która będzie taktowana zegarem 5 GHz. Procesor składa się z ośmiu rdzeni i pracuje przy 16 wątkach, a jeśli komuś nie będzie wystarczać fabryczna wydajność, będzie mógł dodatkowo podkręcić tę jednostkę, aby przyspieszyć ją o kilka procent. Ponadto ten intelowski układ obsłuży także standard Wi-Fi 6, dzięki któremu będziemy mogli przesyłać bezprzewodowo dane z prędkością do 2,4 Gb/s.

Core i9-9980HK to jednak wisienka na torcie, model, po który sięgną nieliczni. Producent zapewnia jednak, że wszystkie nowe modele Core 9. generacji będą zauważalnie wydajniejsze niż ich poprzednicy. Nowe procesory mają o 56% lepiej sprawować się w grach niż topowe komputery sprzed trzech lat. W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat laptopów wyposażonych procesory Core 9. generacji, znajdziemy wśród nich modele takich producentów jak Acer, Asus, Dell, Lenovo, MSI czy Razer.

Przy okazji firma poinformowała, że rozszerza swoje portfolio produktów o 25 nowych procesorów dla komputerów stacjonarnych. Oznacza to, że wkrótce na rynku pojawią się nowe modele Celeronów, Pentiumów Gold oraz procesorów z linii Core. Jeśli ktoś jest zwolennikiem platformy Intela i planuje w najbliższym czasie ulepszyć swojego peceta, wkrótce będzie miał okazję wybrać procesor, który najlepiej wpisze się w jego zapotrzebowania. W sklepach pojawią się zarówno najnowsze układy klasy premium dla zwolenników grania w Battlefielda na Ultra, jak i typowo budżetowe konstrukcje gra graczy w CS: GO.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Intel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV