Inwazja na Ganimedesa: wkrótce nowa w Polsce powieść Philipa K. Dicka

Już w przyszłym tygodniu ukaże się Inwazja na Ganimedesa: nigdy nie wydana w Polsce, napisana razem z Rayem Nelsonem powieść SF Philipa K. Dicka.

Już w przyszłym tygodniu ukaże się Inwazja na Ganimedesa: nigdy nie wydana w Polsce, napisana razem z Rayem Nelsonem powieść SF Philipa K. Dicka.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Wydawałoby się, że dorobek tak cenionego autora SF jak Philip K. Dick powinien być w całości wydany w naszym kraju. Tymczasem dopiero w przyszłym tygodniu, 27 lutego pojawi się na półkach księgarń powieść The Ganymede Takeover. Jest to książka napisana razem z Ray Nelson i wydana w oryginale 1967 roku.

Inwazja na Ganimedesa - okładka
Źródło: Rebis

Oto opis książki:

Ziemię podbili przybysze z Ganimedesa, obdarzeni zdolnościami telepatycznymi kosmici, którzy wyglądem przypominają wielkie robaki. Ludzkość bez szczególnego oporu ogłosiła kapitulację i jedynie nieliczne grupy partyzanckie podjęły walkę z okupantem. Doktor Rudolph Balkani, szef Biura Badań Psychodelicznych, odkrył sposób na pokonanie Ganimedejczyków. Stworzył urządzenie zniekształcające rzeczywistość, dzięki któremu ludzie mogą się wyrwać spod ich telepatycznej władzy. Niestety, Balkani jest wiernym sługą najeźdźców i nie zamierza pozwolić na to, żeby wynalazek został użyty przeciwko nim.

Książka ukaże się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w kolekcji dzieł zebranych Philipa K. Dicka w twardej oprawie z obwolutą i grafiką okładkową autorstwa Wojciech Siudmak.

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV