Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

J.K. Rowling pozywa do sądu byłą asystentkę. Powodem kradzież

J.K. Rowling, autorka książkowej serii o Harrym Potterze, pozywa do sądu byłą asystentkę. Chodzi o kradzież, jakiej miała się dopuścić kobieta.

J.K. Rowling pozywa do sądu w Szkocji swoją byłą asystentkę, Amandę Donaldson. Autorka książek z serii Harry Potter oskarża ją o kradzież, jakiej asystentka miała dopuszczać się podczas pracy. Donaldson pracowała dla Rowling w latach 2014-2017, po czym ją zwolniono – jak się zdaje, właśnie przez niewłaściwe wykorzystanie pieniędzy swojej pracodawczyni.

W pozwie czytamy, że Donaldson złamała zasady współpracy, używając powierzonych jej funduszy na zakup kosmetyków i akcesoriów do własnego użytku – miała do tego celu wykorzystać łącznie 23 696,32 funtów, które pobierała z biznesowej karty kredytowej (taką powierzono jej na potrzeby dokonywania zamówień i transakcji służbowych na polecenie pracodawcy). Nieautoryzowane transakcje dotyczyły zakupów w miejscach takich jak Molton Brown, Jo Malone czy Starbucks. Ponadto, kobieta rzekomo przywłaszczyła sobie cenne pamiątki i figurki kolekcjonerskie, takie jak model pociągu do Hogwartu (wart 467,56 funtów), kolekcję różdżek z Harry’ego Pottera (wartą 2231,76 funtów), czy zestaw Baśni Barda Beedla (wart 395 funtów). Kradzieży miała dokonać pod pretekstem odsyłania pamiątek do fanów, czym również zajmowała się w swojej pracy.

W pozwie pojawiają się również oskarżenia o wyjmowanie pieniędzy z sejfu oraz wydawanie środków finansowych na zakup rasowych kotów, z których każdy kosztował 1200 funtów.

-
-

Rowling żąda od kobiety 24 tys. funtów odszkodowania, jednak Donaldson nie przyznaje się do winy. Będziemy informować o rozwoju sprawy.

Źródło: bbc.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.