Zachodnie media informują, że J. Michael Straczynski napisze scenariusz pilota serialu "Red Mars" opartego na książce "Czerwony Mars" Kima Stanleya Robinsona. Jest to opowieść z gatunku hard science fiction, która skupia się na kolonizacji i transformacji Marsa w miejsce, gdzie ludzkość może żyć.
Prace nad serialem trwają, ale jeszcze nie dostał on zamówienia na sezon. Vince Gerardis jest producentem wykonawczym, a sam Kim Stanley Robinson pracuje przy serialu jako konsultant.
Czytaj także: CBS zamawia pierwsze seriale na sezon 2015/2016
Trylogia Robinsona, której pierwszy tom to "Czerwony Mars" jest uznawana za jedną najlepszych gatunku hard science fiction. Książki mają na koncie nagrody Nebula i Hugo.
J. Michael Straczynski obecnie kończy prace nad serialem science fiction "Sense8", który współtworzy z rodzeństwem Wachowskich.
Źródło: deadline.com / Zdjęcie: