Przeczytaj w weekend

Jak nas widzą - miniserial najlepiej oglądaną produkcją Netflixa od końca maja

Netflix opublikował informację dotyczącą sukcesu ich opartej na faktach produkcji.

Netflix opublikował informację dotyczącą sukcesu ich opartej na faktach produkcji.

Jak nas widzą to jeden z najnowszych projektów Netflixa, który przedstawia słynną sprawę kryminalną z 1989 roku. Projekt, za który odpowiada Ava DuVernay szybko zyskał uznanie zarówno krytyków jak i widzów. Teraz Netflix postanowił pochwalić się wiadomością, że miniserial jest najczęściej oglądaną produkcją platformy od momentu swojej premiery, czyli 31 maja. Niestety Netflix nie podał dokładnych wyników oglądalności projektu.

Dla przypomnienia produkcja opowiada o pięciu nastolatkach (czterech czarnoskórych, jeden Latynos), którzy zostali ochrzczeni mianem Piątki z Central Parku. W 1989 roku zostali skazani za gwałt na białej kobiecie, którego nie popełnili. Dopiero w 2002 roku zostali oczyszczeni z zarzutów, a w 2014 roku miasto Nowy Jork wypłaciło im wielomilionowe odszkodowanie.

Oskarżycielem w sprawie była Elizabeth Lederer, którą w miniserialu zagrała Vera Farmiga. Wczoraj kobieta zrezygnowała z wieloletniej roli profesor na prestiżowej Columbia Law School. Lederer jasno dała do zrozumienia, że to właśnie produkcja Netflixa i spowodowane przez nią protesty studentów zmusiły ją do rezygnacji ze stanowiska.

Źródło: deadline.com/EW.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV