Jak sprzedaje się Pro Evolution Soccer 2019?

Pro Evolution Soccer 2019 trzyma znakomity poziom jeśli chodzi o wykonanie gry, ale czy za poziomem i jakością idą wyniki finansowe?

Pro Evolution Soccer 2019 trzyma znakomity poziom jeśli chodzi o wykonanie gry, ale czy za poziomem i jakością idą wyniki finansowe?

PES 2019 już dostępne jest na rynkach światowych i jeśli spojrzymy na recenzje gry, radzi sobie w nich całkiem dobrze. Niebawem także na łamach naEKRANIE.pl znajdziecie tekst poświęcony Pro Evolution Soccer 2019. Już teraz mogę zdradzić, że jest dobrze. Dobrze natomiast nie jest, jeśli spojrzy się na sprzedaż gry. Utrata kluczowych licencji z pewnością miała na to wpływ.

Wprawdzie dane, jakie posiadamy, dotyczą tylko rynku brytyjskiego, a tam od lat rządziła seria FIFA, ale informacje docierające z Wysp są niepokojące. Chart-Track monitorujące sprzedaż poinformowało, że pudełkowa wersja PES 2019 na Wyspach sprzedała się poniżej oczekiwań.

Dane sprzedażowe zestawiono z tymi samymi zebranymi w tym samym czasie od premiery ale dla gry Pro Evolution Soccer 2018. Po podliczeniu wyszło, że tegoroczna edycja sprzedała się aż o 42 procent gorzej od PES 2018.

Początek końca serii? Oby nie.

Źródło: eurogamer.net / fot. Konami

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV