Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Jaką wizję na trzecią trylogię Gwiezdnych Wojen miał George Lucas?

Czy trzecia trylogia Gwiezdnych Wojen stworzona przez samego George'a Lucasa byłaby lepsza od obecnej? Nowe informacje mogą dać nam pogląd na tę sprawę.

Sam Lucas kiedyś wyjawił, że bohaterami trzeciej trylogii miały być nastolatki. Nowe informacje pochodzą z książki związanej z serialem dokumentalnym James Cameron’s Story of Science Fiction. Tam też jest wypowiedź Lucasa, który mówi, że fabuła miała wejść w mikrobiotyczny świat uniwersum, czyli coś, co Lucas zasugerował w Mrocznym widmie z midichlorianami.

– Jest cały świat stworzeń, które działają zupełnie inaczej niż my. Nazywam ich Whillsami. To Whillsowie tak naprawdę kontrolują galaktykę. Żywią się samą Mocą – wyjaśnia.

Przyznaje, że gdyby nie zdecydował się na sprzedaż Lucasfilmu, na pewno zrealizowałby trzecią trylogię.

– Oczywiście wielu widzom nie spodobałoby się to, co bym zrobił, tak jak było to w przypadku Mrocznego widma i wszystkiego innego, ale przynajmniej cała historia byłaby opowiedziana od początku do końca.

Zanim George Lucas sprzedał Lucasfilm Disneyowi, miał rozpisane pomysły na trzecią trylogię Gwiezdnych Wojen. Były one w posiadaniu Lucasfilmu, ale producenci zdecydowali się iść w inną stronę.

-
weekend
-

Według dostępnych informacji najwięcej jego pomysłów wykorzystano w Ostatnim Jedi, na czele z Lukiem ukrywającym się na odizolowanej wyspie z powodu błędów przeszłości oraz wykorzystaniem Mocy przez Leię. Wcześniej mówiono też, że relacja Kylo Rena z Hanem Solo wyszła z pomysłów Stwórcy.

Przypomnijmy, że Star Wars: Episode IX, czyli prawdopodobnie zakończenie Gwiezdnej Sagi, zadebiutuje w grudniu 2019 roku.

Źródło: heroichollywood.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?