James Mangold nie wyreżyseruje filmu o Patty Hearst. Wytwórnia rezygnuje z projektu

Zgodnie z nowymi informacjami, wytwórnia 20th Century Fox rezygnuje z zaplanowanego filmu biograficznego o Patty Hearst. Poznajcie szczegóły.

Patty Hearst to córka multimilionera, która w w latach 70. została porwana przez grupę radykałów. Przez długi czas nie było z nią kontaktu, aż do momentu, gdy sama wystosowała wiadomość, że nie zamierza wrócić, ponieważ przejrzała na oczy. Wraz ze swoimi porywaczami brała udział w napadzie na bank, a gdy została aresztowana, twierdziła, że doświadczyła prania mózgu. Dziś jest uznawana za jeden z najbardziej znanych przypadków tzw. syndromu sztokholmskiego, gdy ofiara utożsamia się ze swoim oprawcą i zaczyna darzyć go sympatią.

Wytwórnia 20th Century Fox planowała stworzenie filmu biograficznego o Hearst, a jego reżyserem miał zostać James Mangold (Logan: Wolverine). Film miał bazować na nowej powieści American Heiress autorstwa Jeffreya Toobina, jednak zgodnie z nowymi informacjami, produkcja w ogóle nie powstanie. Decyzja została podjęta po tym, jak sama Patty Hearst opublikowała komentarz otwarcie krytykujący tę książkę i sam pomysł. Jak czytamy:

Jestem zasmucona i przerażona, że studio 20th Century Fox zgodziło się sfinansować i wyprodukować film na podstawie książki Toobina (…) i że CNN zgodziło się utrwalać jednostronny dialog, który romantyzuje moje tortury i gwałt, emitując podcasty i serie dokumentalne na podstawie zniekształconego punktu widzenia Toobina. Odmawiam Jeffreyowi Toobinowi, CNN, 20th Century Fox i komukolwiek zaangażowanemu w tej projekt ponownego uczynienia mnie ofiarą oraz wspierania platformy, dlaa której obwinianie ofiar jest OK.

Studio oficjalnie ogłosiło porzucenie projektu w krótkim oświadczeniu.

-
-

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: wikimedia.org/Gage Skidmore

Najlepsze z 24h

Tymoteusz Wronka
0 -

Altered Carbon: sezon 1 – recenzja

Altered Carbon to najdroższa produkcja gatunkowa platformy Netflix. Jak wypada ekranizacja powieści science fiction? Oceniam…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
0 -

Złote Maliny 2018: oto nominacje dla…

Tradycyjnie dzień przed Oscarami poznaliśmy Złote Maliny 2018, czyli nominacje do popularnej antynagrody. Oto najgorsze…

Adam Siennica
0 -

Pitbull. Ostatni pies – obejrzyj pełny…

W końcu możemy zobaczyć, jak prezentuje się Pitbull. Ostatni pies w reżyserii Władysława Pasikowskiego. W…

Michał Czubak
0 -

Były członek Guns N’ Roses współtworzy…

Muzyka w grze Cyberpunk 2077 będzie inna. Otwarcie o tym mówi były bębniarz zespołu Guns…

Adam Siennica
0 -

Kiedy zwiastun filmu Han Solo: Gwiezdne…

Do sieci trafiła informacja o tym, że zwiastun Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie powinien…

Paweł Krzystyniak
0 -

Najlepsze gry 2017 roku według serwisu…

Przyglądamy się produkcjom, które uzyskały najlepsze oceny na poszczególnych platformach według serwisu Metacritic.

Co o tym sądzisz?