Przeczytaj w weekend

Jeż Sonic - Prezydent SEGI wypowiada się o projekcie Sonica i działaniach studia

Jeż Sonic to film, który już na etapie promocji wywołał wiele emocji. Teraz do kwestii filmu odniósł się prezydent SEGI, Gary Dale.

Jeż Sonic to film, który już na etapie promocji wywołał wiele emocji. Teraz do kwestii filmu odniósł się prezydent SEGI, Gary Dale.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Sonic. Szybki jak błyskawica to nadchodzący film na podstawie serii gier pod tym samym tytułem. Już po publikacji pierwszego zwiastuna produkcji, widzowie ostro skrytykowali wygląd głównego bohatera, twierdząc, że nie ma on nic wspólnego z pierwowzorem z gry komputerowej. W sieci podniosła się burza, reżyser zaczął się tłumaczyć i koniec końców wszystko to spowodowało, że data premiery została przesunięta - po to, by twórcy mieli czas na dopracowanie postaci.

Teraz do kwestii samego filmu i projektu postaci odniósł się Gary Dale, prezydent SEGI. Wyjaśnił w jednym z wywiadów, że nie uważa, że kontrolowanie działań Paramount byłoby właściwym podejściem. Skomentował też zmianę projektu postaci Sonica tak późno na etapie postprodukcji.

Oczywiście mamy bardzo dużą wiedzę na temat charakteru marki. [Paramount] ma bardzo dużą wiedzę na temat robienia filmów. Sztuką jest połączenie tych dwóch umiejętności, aby stworzyć najlepszy film, jaki możemy. Aby być uczciwym, Paramount był otwarty na opinie od społeczności Sonica, która oczywiście jest niezwykle lojalną grupą ludzi o bardzo konkretnym spojrzeniu na temat tego, kim jest Sonic i jak Sonic powinien się prezentować. I myślę, że Paramount zebrał te opinie i wziął pod uwagę.

Dale uspokaja jednak fanów i dokładają wszelkich starań, aby jak najbardziej pomóc studiu Parmaount w tworzeniu filmu bez wtrącania się i narzucania swoich pomysłów. Chodzi tutaj o wykorzystywanie swojej wiedzy i umiejętności, a SEGA przede wszystkim odpowiedzialna jest za tworzenie gier wideo, nie filmów kinowych.

Jeż Sonic - premiera odbędzie się 14 lutego 2020 roku.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie głóne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV