John Wick 3 - recenzje już w sieci. Krytycy zachwyceni!

John Wick 3 niedługo wejdzie na ekrany kin. Do sieci trafiły już pierwsze recenzje, które odpowiadają na pytanie, czy film jest dobry.

John Wick 3 niedługo wejdzie na ekrany kin. Do sieci trafiły już pierwsze recenzje, które odpowiadają na pytanie, czy film jest dobry.

John Wick 3 to nadchodząca część znanej serii akcji pod tym samym tytułem. W filmie John będzie musiał uciekać z Nowego Jorku, ponieważ za jego głowę wyznaczono wysokie nagrody. W roli głównej powraca Keanu Reeves.

Jakiś czas temu do sieci spłynęły pierwsze - bardzo entuzjastyczne - opinie na temat filmu, które zrobiły fanom jeszcze większe oczekiwania. Dziś możemy natomiast zapoznać się z oficjalnymi recenzjami, ponieważ spadło już embargo na ich publikowanie. W serwisie Rotten Tomatoes film ma na ten moment aż 96% pozytywnych opinii, przy łącznej liczbie 25 recenzji. Na Metacritic natomiast produkcja osiągnęła wynik 73 (15 pozytywnych recenzji i tylko dwie mieszane - żadnej negatywnej).

Entuzjaści jednoznacznie twierdzą, że film znakomicie sprawdza się jako przedstawiciel swojego gatunku - walki, choreografie i pościgi pokazane na ekranie mają robić oszałamiające wrażenie. Praca kaskaderów jest wychwalana niemalże przez wszystkich, a poprzeczka rzekomo wisi bardzo wysoko - przy całej widowiskowości film ma być również bardzo brutalny i krwawy, co pasuje do wykreowanej przez Stahelskiego wciągającej historii. Reżyser i Reeves są określani duetem doskonałym - to, co wspólnie wykreowali na ekranie, ma być najwyższej jakości kinem akcji w czystej postaci.

Krytycy podkreślają, że to właśnie wizualny aspekt tej produkcji jest jej najmocniejszą stroną - ich zdaniem, nawet jeśli ktoś miałby jakieś zarzuty wobec narracji, z łatwością można przymknąć na nie oko. Mówi się, że to doskonały kandydat do Oscara w kategorii popisów kaskaderskich (gdyby oczywiście takie przyznawano) - od ekranu nie sposób oderwać oczu i non stop śledzi się akcję w pełnym skupieniu. Ponadto, film wyraźnie przygotowuje grunt pod kolejne części, co może znaczyć, że twórcy planują tylko rozszerzać to uniwersum. Wśród oceniających przeważają oceny 8/10, co może oznaczać, że fani serii wyjdą z kina bardzo usatysfakcjonowani. Na szczególną uwagę zasługuje następujący komentarz, wystosowany przez Seana Mulvihilla z FanboyNation.com:

To najlepszy film akcji całego roku, a jeżeli znajdzie się coś, co go przebije, oddam pokłon filmowcom i przyrzeknę im swoją lojalność.

Ci, którym film się nie podobał (na ten moment są to tylko dwie osoby), wskazują przede wszystkim na zawyżony poziom zbędnej brutalności i krwawej jatki - ich zdaniem, produkcja proponuje tylko takie obrazy, bez oferowania emocji czy jakiegokolwiek dramatyzmu. Zdaniem Andrew Barkera z Variety, poza bijatyką nie ma tu zupełnie nic - choć docenia sceny akcji, jego zdaniem to za mało, by nazwać film dobrym. Twierdzi, że twórcy postawili wszystko, by wywołać w widzu reakcję "wow" i uważa, że gdyby chcieć doszukać się w tym filmie czegoś więcej, może się okazać, że nie znajdziemy nic.

John Wick 3 - premiera filmu w USA i w Polsce odbędzie się 17 maja tego roku. Będzie to najdłuższy film z trylogii - czas trwania produkcji to około 2 godziny i 11 minut.

Źródło: rottentomatoes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV