Joker - cały film rozegrał się w głowie Arthura? Teoria zaskakuje

Fani przedstawili teorię, według której akcja całego filmu Joker mogła rozgrywać się jedynie w głowie Arthura Flecka.

Fani przedstawili teorię, według której akcja całego filmu Joker mogła rozgrywać się jedynie w głowie Arthura Flecka.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Od momentu premiery fani filmu Joker zastanawiali się nad tym, które z ekranowych sekwencji rozegrały się naprawdę, a które były tylko wytworem wyobraźni Arthura Flecka. Choć twórcy na tym polu podsunęli kilka rozwiązań, dodając jednocześnie, że niedopowiedzenia są jednym z najważniejszych elementów tej historii, grupa internautów wychodzi z założenia, iż cała opowieść jest jedynie wyobrażeniem protagonisty. Teraz na poparcie tej zaskakującej teorii przedstawili oni dowód. 

Użytkownik portalu Reddit spostrzegł bowiem, że w trakcie rozmowy Arthura i pracowniczki opieki społecznej zegar wskazuje godz. 11:11. Dokładnie ta sama godzina pojawia się w końcówce filmu, gdy Fleck zamknięty już w szpitalu psychiatrycznym uderza głową o ścianę. Na tym jednak nie koniec. Wielu internautów donosi, że jeśli tylko na ekranie widzimy zegary, za każdym razem mają one wskazywać właśnie 11:11. 

11:11fot. Reddit/MovieDetails/Warner Bros.

Amerykańskie portale popkulturowe zauważają, że godz. 11:11 w niektórych rejonach USA traktowana jest jako ta, w której istnieje największe prawdopodobieństwo spełniania się życzeń, tak jakby rewolta w Gotham i awans społeczny były jedynie życzeniem Flecka. W dodatku zwolennicy New Age przekonują, że osoby widzące godz. 11:11 wokół siebie już niedługo będą musiały liczyć się z urzeczywistnieniem ich pragnień.

Oczywiście nie możemy też wykluczyć, że mamy tu do czynienia ze zwyczajnym easter eggiem, przy czym trudno go połączyć z komiksową bądź ekranową historią Księcia Zbrodni - dajcie nam w komentarzach znać, co sądzicie o całej sprawie. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Warner Bros./Screen Rant

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV