Joker - Martin Scorsese myślał o reżyserii. Jest komentarz

Martin Scorsese może nie lubić Marvela, ale o filmie Joker mówi w samych superlatywach. Wyjaśnia, dlaczego ostatecznie nie wyprodukował ani nie wyreżyserował tej historii.

Martin Scorsese może nie lubić Marvela, ale o filmie Joker mówi w samych superlatywach. Wyjaśnia, dlaczego ostatecznie nie wyprodukował ani nie wyreżyserował tej historii.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Warner Bros. 

Joker to jeden z największych hitów komercyjnych i artystycznych 2019 roku, nad którego unosi się duch filmów Martina Scorsese. Początkowo legenda kina miała być producentem wykonawczym tego dramatu, a nawet rozważał reżyserię. Ostatecznie nie było go w ekipie, ale zamiast tego producentem została Emma Tillinger Koskoff, jego stała współpracowniczka, która zadbała o wszelkie detale.

W rozmowie z BBC Martin Scorsese przyznaje, że myślał o Jokerze przez ostatnie cztery lata. Ostatecznie doszedł do wniosku, że po prostu nie ma czasu się nim zająć z powodów osobistych. Podkreślał jednak, że bardzo dobrze zna scenariusz Todda Phillipsa i Scotta Silvera.

Jego zdaniem jest to niezwykły film i kompletnie inny od superbohaterskich produkcji, które krytykuje.  Ostatecznie na drodze reżyserii stanęła komiksowość, która w metamorfozie bohatera musiała odegrać rolę i to nie było coś, co czuł.

- Ostatecznie nie wiem, czy podjąłbym ten następny krok, czyli przeobraził tę postać w komiksowego bohatera. On przeistacza się w abstrakcję. To nie oznacza, że mówimy o złej sztuce. To po prostu nie dla mnie - dodaje na temat Jokera.

Joker zarabia miliony. Ma na koncie już 936,8 mln dolarów. To oznacza, że przewyższył osiągnięcia takich superprodukcji jak Wonder Woman (821,8 mln dolarów) oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (873,6 mln dolarów).

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV