Kamerdyner najpierw jako książka. Film pod koniec miesiąca

Dzisiaj ukazał się Kamerdyner – książka, która powstała w oparciu o scenariusz filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Filipa Bajona.

Dzisiaj ukazał się Kamerdyner – książka, która powstała w oparciu o scenariusz filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Filipa Bajona.

Kamerdyner to wierna faktom historycznym książka o losach trzech narodów – Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń z pierwszej połowy XX wieku. To także intymna historia miłości Mateusza oraz Marity – panienki z niemieckiego domu, która rozgrywa się w cieniu walki o polską niepodległość.

Powieść jest dziełem czterech autorów: Marka Klaty, Pawła Palińskiego, Mirosława Piepki i Michała Pruskiego, którzy są jednocześnie twórcami scenariusza Kamerdyner w reżyserii Filipa Bajona.

Kamerdyner - okładka
Źródło: Agora

– Ta historia interesowała nas od niemal kilkudziesięciu lat. Gromadziliśmy na jej temat informacje, powstało ponad 500 stron zapisków. Kluczowym dla nas było, by Polacy mogli poznać tę drastyczną historię zbrodni w Piaśnicy w szerszym kontekście – opowiada Marek Klat.

Kamerdyner ukazał dziś się nakładem wydawnictwa Agora. Premiera filmu została zaplanowana na 21 września.

Źródło: Agora / fot. Agora

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV