Przeczytaj w weekend

Klawisze dla miłośników Gwiezdnych wojen

Na rynku pojawił się gadżet, który zamieni twoją klawiaturę sprzęt rodem z sagi George'a Lucasa. Oto licencjonowane klawisze do klawiatury ze świata wykreowanego przez George'a Lucasa.

Na rynku pojawił się gadżet, który zamieni twoją klawiaturę sprzęt rodem z sagi George'a Lucasa. Oto licencjonowane klawisze do klawiatury ze świata wykreowanego przez George'a Lucasa.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Gwiezdne wojny to jedna z największych franczyz filmowych na świecie. Od premiery Star Wars: Episode IV - A New Hope na rynku pojawiły się tysiące najróżniejszych zabawek i urządzeń nawiązujących do sagi George'a Lucasa. Ale chyba po raz pierwszy jesteśmy świadkami premiery licencjonowanych klawiszy dla klawiatury mechanicznej.

Ten nietypowy gadżet powstał we współpracy trzech firm: NovelKeys, Signature Plastics oraz Disney. Warto zauważyć, że nie mamy tu do czynienia z całą klawiaturą z motywem z Gwiezdnych wojen. Star Wars Galactic Empire DSA Keycap Set to jedynie nakładki na przełączniki mechaniczne od firmy MX. Jeśli masz w domu sprzęt wykorzystujący przełączniki od tego producenta, nakładki pozwolą ci zamienić go w gwiezdnowojenną klawiaturę.

Przyciski przyozdobiono literami z alfabetu Aurebesh, wykorzystywanego przez większość ras odległej galaktyki. W sprzedaży dostępne będą dwie wersje nakładek - aurebeshowa oraz hybrydowa. Ta pierwsza przeznaczona jest dla największych fanów sagi, na klawiszach znajdziemy wyłącznie litery z gwiezdnowojennego uniwersum. Z kolei w modelu hybrydowym oprócz liter z alfabetu Aurebesh znajdziemy także te z alfabetu rzymskiego.

Niestety, gadżet ma dwie ogromne wady. Przede wszystkim za jeden zestaw zapłacimy 250 dolarów, czyli tyle co za porządną klawiaturę mechaniczną. A w przedsprzedaży, która ruszy 10 grudnia, klawisze kupią wyłącznie mieszkańcy USA, Kanady, Puerto Rico oraz wyspy Guam. Nie wiadomo, kiedy oficjalnie zadebiutują na rynku i czy trafią do europejskiej dystrybucji.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: kono.store

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV