Kraina lodu 2 - opinie w sieci. Czy to dobry film?

Warto iść na Krainę Lodu 2? Premiera nowego Frozen odbyła się 7 listopada, a my już sprawdzamy pierwsze opinie na temat kontynuacji hitowej bajki Disneya.

Warto iść na Krainę Lodu 2? Premiera nowego Frozen odbyła się 7 listopada, a my już sprawdzamy pierwsze opinie na temat kontynuacji hitowej bajki Disneya.

Adam Siennica
Adam Siennica

Kraina lodu 2 to kontynuacja najbardziej dochodowego filmu animowanego w historii, który stał się prawdziwym popkulturowym fenomenem. Gdy ogłoszono sequel, pojawiały się głosy, że jest niepotrzebny, wymuszony i zrobiony tylko dla kasy. Okazuje się, że nic bardziej mylnego! Na uroczystej premierze nie zabrakło dziennikarzy, obsady oraz gwiazd (Selena Gomez z siostrą wyglądały jak bohaterki z filmu)

Kraina lodu 2 - opinie

Nie da się obecnie znaleźć negatywnej opinii po uroczystej premierze i choć to nie oznacza, że po wygaśnięciu embargo na recenzje, takie się nie pojawią, wygląda na to, że stworzono naprawdę dobry film. Odbiorcy nie mogą się zgodzić co do jednego: albo Kraina lodu 2 jest tak samo dobra, jak jedynka, albo nawet lepsza. Zaledwie kilka osób mówi, że jest to bardzo dobry film, ale nie tak znakomity i genialny jak pierwsza część. Podkreślają, że w wielu momentach idzie on zgodnie ze starą zasadą sequeli: więcej, więcej i więcej, ale nie tracąc przy tym serca, ponieważ emocje są, wzruszeń nie brakuje. A przesłanie trafia nie tylko do dzieci.  Chwalą też nowe postacie.

Najczęstsze opinie o Krainie lodu 2 dotyczą faktu, że twórcy mają świadomość, że ich odbiorcy dojrzeli przez te sześć lat od czasu pierwszej części. Dlatego też jest to film troszkę mroczniejsze, poważniejszy oraz emocjonalnie dojrzalszy. Nadal jest to oczywiście disnejowska przygoda dla całej rodziny, ale dostrzec można, że pod tym względem jest to inna, a dla wielu lepsza propozycja, która ponownie porwie serducha pociech i nie tylko.

Kraina Lodu 2 - piosenki i animacja

Animacja jest fenomenalna. Mamy oczekiwać wiele niesamowitych, zapierających dech scen, które swoim pięknem są zniewalające. Pod względem wizualnym jest to coś wartego kinowego ekranu.

Jest też ciekawy odbiór muzyki w filmie, czyli tego, co było kluczem do sukcesu jedynki. Opinie o Krainie Lodu 2 w tym aspekcie w większości mówią, że piosenki są lepsze niż w pierwszej części, więc twórcy naprawdę się postarali. Utwór Into the Unknown jest chwytliwy, zapadający w pamięć i odbiorcy nazywają go godnym następcą oscarowego Let It Go. Niektórzy spodziewają się, że dzieciaki zostaną porwane przez tę piosenkę, tak jak przez Let It Go. Są jednak też negatywnie opinie o muzyce w Krainie lodu 2, bo podobno piosenki szybko wydają się wtórne i opierają się na wyjaśnianiu motywacji bohaterów. 

Ciekawe jest to, że Kraina lodu 2 nie ma tradycyjnego czarnego charakteru, jak to w filmach Disneya przeważnie bywa. Skupia się na pewnego rodzaju ludzkiego lęku, który staje naprzeciw bohaterom. Istotnym jest też wątek poznania tragicznej prawdy o sobie. Może więc spodziewać się, że historia skieruje się na dość nieoczekiwane tory. 

Słowem podsumowania opinie o Krainie Lodu 2 zapowiadają wyjątkowy film animowany, który zachowuje serce i intymność pierwszej części, jednocześnie nadając wszystkiemu większy rozmach, dojrzałość z domieszką mroku i ważne przesłanie w takt muzyki, o której długo nie zapomnimy. 

Na razie nie wiadomo, kiedy wygaśnie embargo na recenzje.

Kraina lodu 2 - premiera w Polsce już 22 listopada. Przypomnijmy, że od premiery Krainy lodu minęło sześć lat.

Źródło: digitalspy.com, mashable.com / zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV