Księga M: powieść wyróżniona przez Amazona wkrótce w Polsce

Księga M to postapokaliptyczna wizja przyszłości, kiedy to przeważająca większość ludzkości zapadła na dziwną chorobę. Powieść Peng Shepherd trafi do polskich księgarń już w przyszłym tygodniu.

Księga M to postapokaliptyczna wizja przyszłości, kiedy to przeważająca większość ludzkości zapadła na dziwną chorobę. Powieść Peng Shepherd trafi do polskich księgarń już w przyszłym tygodniu.

PowieśćKsięga M

to debiut literacki amerykańskiej pisarkiPeng Shepherd

, I od razu udany, bo został uznany za najlepszą książkę w kategorii fantasy i science fiction przez Amazona.

Akcja powieści dzieje się w świecie, przez który przetoczyła się dziwna zaraza, za sprawą której ludzie tracą pamięć i... cień. Na tym tle śledzimy losy dwójki bohaterów, w tym postaci, u której widać pierwsze symptomy choroby.

Księga M ukaże się w Polsce 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Burda Książki. Poniżej możecie zapoznać się z opisem, a także obejrzeć okładkę:

Księga M - okładkaŹródło: Burda Książki

Światem nie wstrząsnęła wojna. Nie było inwazji z kosmosu. Wody nie wystąpiły z brzegów, a rzeki nie spłynęły krwią. Hemu Joshi po prostu stracił cień. A z nim wspomnienia.
Indie. Brazylia. Boston. Apokalipsa zaczyna się subtelnie: wraz z utratą cienia łatwiej się zapomina. Nie tylko o kluczach na kuchennym blacie, ale też o tym, że ogień parzy, a człowiek żeby przeżyć, musi jeść.
Ory i Maxine świętują ślub przyjaciół, gdy klęska Zapomnienia uderza w Boston. W opuszczonym hotelu gdzieś w Wirginii znajdują azyl do czasu, aż i Max traci cień. Wiedząc, że z każdym utraconym wspomnieniem stanowi coraz większe zagrożenie dla Ory’ego, Max znika.
Zrozpaczony, podąża tropem żony. Po drodze musi zmierzyć się z niebezpiecznym światem, w którym prawo przestało obowiązywać. Ci którzy utracili cień zmierzają w jednym kierunku: na Południe, gdzie mają nadzieję znaleźć ratunek. Czy Oriemu uda się ją odnaleźć Max zanim jej pamięć zniknie całkowicie?

Źródło: Burda Książki / fot. Burda Książki

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV