Kwiaty dla Algernona: klasyka SF już w przyszłym tygodniu

Za nieco ponad tydzień ruszy seria klasyki SF wydawnictwa Rebis. Pierwszą pozycją będą głośne Kwiaty dla Algernona autorstwa Daniela Keyesa.

Za nieco ponad tydzień ruszy seria klasyki SF wydawnictwa Rebis. Pierwszą pozycją będą głośne Kwiaty dla Algernona autorstwa Daniela Keyesa.

Dom Wydawniczy Rebis już wkrótce startuje z zapowiadaną od dawna serią klasyki science fiction, która będzie nosiła tytuł Wehikuł czasu. Jedną z dwóch pierwszych powieści (drugą jest Koniec dzieciństwa Arthura C. Clarke'a) w jej ramach będą Kwiaty dla Algernona - powieściowa wersja słynnego opowiadania Daniela Keyesa.

Kwiaty dla Algernona ukażą się 23 kwietnia, czyli tuż po Wielkanocy. Zostaną wydane w twarde oprawie, będą liczyły 288 stron, a ich cena wyniesie 39,90 zł.

Poniżej okładka i opis książki:

Kwiaty dla Algernona - okładkaŹródło: Rebis

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

Źródło: Rebis / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV