Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

Łaska – Anna Kańtoch napisała kryminał

Znana i popularna pisarka fantastyki Anna Kańtoch w przyszłym roku wyda swój pierwszy kryminał pod tytułem Łaska.

Znana i popularna pisarka fantastyki Anna Kańtoch w przyszłym roku wyda swój pierwszy kryminał pod tytułem Łaska.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Anna Kańtoch jest jedną z bardziej docenianych polskich autorek fantastyki. W ostatnich latach otrzymała m.in. czterokrotnie nagrodę im. Janusza A. Zajdla (przyznawana przez czytelników) oraz raz Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego (przyznaje jury). Wyróżnienia przyniosły jej przede wszystkim opowiadania (wydane ostatnio w zbiorze Światy Dantego), za które otrzymała trzy Zajdle.

Kańtoch od dawna nie ukrywa swojej fascynacji kryminałami. Już w jej wcześniejszych tekstach o Domenicu Jordanie czy  powieściach młodzieżowych (np. Tajemnica diabelskiego kręgu) korzystała z tej konwencji. Teraz przyszła pora na jej pierwszy dorosły kryminał (prawdopodobnie) pozbawiony elementów fantastycznych. Poniżej przedstawiamy zarys fabuły i okładkę powieści Łaska.

Rok 1955. W lesie odnaleziona zostaje sześcioletnia Marysia, która zaginęła tydzień wcześniej. Na odzieży i ciele ma plamy zaschniętej krwi. Jak dziewczynce udało się przetrwać? Czy ktoś jej pomógł? Co się wydarzyło? Marysia nic nie pamięta. Jej ciotka mówi, że czasem zapomnieć to łaska.

łaska - okładka
Źródło: Czarne

Rok 1985. Maria jest już dorosła, ale tajemnica sprzed lat nadal kładzie się cieniem na jej życiu. Kobieta pracuje jako nauczycielka w miejscowej podstawówce. Pewnego dnia jej nastoletni uczeń zamiast kartkówki oddaje jej rysunek przestawiający czworo dzieci i Kartoflanego Człowieka. Prosi ją o pomoc. Tego samego dnia zostaje znaleziony w miejskim parku powieszony na gałęzi.

Pojawiają się kolejne ofiary. Milicja rozpoczyna wyścig z czasem, aby schwytać niebezpiecznego mordercę. Tymczasem Maria prowadzi własne śledztwo. Ma przeczucie, że rozwiązanie zagadki kryje się głęboko w jej pamięci…

Łaska ukaże się 24 lutego 2016 roku nakładem wydawnictwa Czarne.

Źródło: Czarne

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV