Liczba subskrybentów Netflixa może przekroczyć 150 milionów

Gigant branży SVoD umacnia swoją pozycję na rynku. Z usług Netflixa może korzystać już przeszło 150 milionów użytkowników, a za wzrost popularności w ostatnich miesiącach odpowiadają przede wszystkim dwa wysokobudżetowe seriale.

Gigant branży SVoD umacnia swoją pozycję na rynku. Z usług Netflixa może korzystać już przeszło 150 milionów użytkowników, a za wzrost popularności w ostatnich miesiącach odpowiadają przede wszystkim dwa wysokobudżetowe seriale.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Sex Education i drugi sezon Marvel’s The Punisher pomogły Netflixowi pokonać kolejną magiczną granicę. To te dwie produkcje miały w głównej mierze przyczynić się do przekroczenia liczby 150 milionów subskrybentów.

Szczegółowe dane dotyczące oglądalności zostaną opublikowane w tym tygodniu, ale według dziennikarzy The Guardian firma spodziewa się, że w ostatnim kwartale liczba użytkowników serwisu wzrosła o 9 milionów. Obecnie za dostęp do usługi ma płacić 148 milionów osób, a 8 milionów subskrybentów korzysta z darmowego okresu próbnego. Najwięcej subskrybentów - aż 80% ze wskazanej liczby - przybyło Netflixowi na rodzimym rynku, w Stanach Zjednoczonych.

Wzrost liczby subskrypcji ma przełożyć się na ok. 20-procentowy wzrost przychodów w pierwszym kwartale. Warto jednak zauważyć, że to dane finansowe za przyszły kwartał pozwolą w pełni oszacować potencjał finansowy korporacji. W styczniu Netflix rozpoczął bowiem proces wdrażania podwyżek abonamentu na amerykańskim rynku, a w najbliższych miesiącach podwyżki mogą dotknąć także subskrybentów z Europy. Dopiero w połowie roku okaże się, jak te zmiany wpłyną na kondycję firmy.

Netflix nie bez powodu walczy o dodatkowe wpływy z abonamentu. W tym roku zadebiutuje jeden z jego największych konkurentów w branży SVoD, serwis Disney+. Firma planuje wydać 15 miliardów dolarów na produkcje własne, które pozwolą podjąć ostrą walkę z hollywoodzkim gigantem.

Źródło: The Guardian / Zdjęcie: Netflix

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Gina Torres

Gina Torres

ur. 1969, kończy 50 lat

Al Pacino

Al Pacino

ur. 1940, kończy 79 lat

Anna Radwan-Gancarczyk

Anna Radwan-Gancarczyk

ur. 1966, kończy 53 lat

Jeffrey DeMunn

Jeffrey DeMunn

ur. 1947, kończy 72 lat

Andrea Osvárt

Andrea Osvárt

ur. 1979, kończy 40 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV