Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

„Luther. Odcinek zero” już 17 maja w księgarniach

Już 17 maja premiera powieści "Luther. Odcinek zero" nominowanego do Bookera oraz Emmy pisarza i scenarzysty Neila Crossa. Mroczny kryminał to początek historii jednego z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych detektywów, jakiego wydała na świat kultura popularna.

Inspektor John Luther to ofiarny i błyskotliwy detektyw z imponującą statystyką wykrywanych morderstw w londyńskim wydziale policji zajmującym się najpoważniejszymi przestępstwami. Nie można powiedzieć o nim złego słowa – oprócz tego, że lata ścigania najbardziej zdeprawowanych przestępców odcisnęły na nim piętno, które coraz trudniej mu ukryć. Powieść zabiera czytelnika do wnętrza umysłu błyskotliwego bohatera i pokazuje jego wewnętrzną przemianę: od mężczyzny przepełnionego ledwie skrywaną furią do balansującego na granicy prawa i zmierzającego w objęcia autodestrukcji.

Luther popada w obsesję. Nie spocznie dopóki nie dorwie okrutnego mordercy dzieci. Detektyw będzie gotów poświęcić karierę, małżeństwo i własne zdrowie psychiczne, byleby tylko zbliżyć się do psychopaty. Nie zawaha się nadużywać przemocy, korumpować i grozić niewinnym, którzy staną na jego drodze. Ale w tej grze nawet najwyższa stawka może nie wystarczyć – morderca wydaje się równie inteligentny i zdeterminowany, co sam detektyw. Jak bardzo łowczy upodobni się do zwierzyny?

„Luther. Odcinek zero” to powieść będąca połączeniem tego co najlepsze w czarnym kryminale i thrillerze psychologicznym. Akcja powieści rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w serialu BBC „Luther”. Przyniósł on jego twórcom Złotego Globa oraz sześć nominacji do nagrody Emmy i stał się międzynarodową sensacją wyświetlaną między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech i Francji. Na 2013 zapowiedziano premierę trzeciej serii serialu.

Źródło: informacja prasowa

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
-

Oto zdjęcie, dzięki któremu Gal Gadot…

Zack Snyder i Gal Gadot rzucili nowe światło na to, w jaki sposób aktorka otrzymała…

Wiktor Fisz
-

Pokonał mumię, zniknął i wraca jako…

Kiedyś młody bóg – adonis rozkochujący kobiety jednym spojrzeniem. Dzisiaj wykonawca charakterystyczny, zaskakujący widzów i…

Norbert Zaskórski
-

Cosplayerka robi swoje stroje z jedzenia.…

Pewna cosplayerka tworzy świetne stroje różnych bohaterów i bohaterek z jedzenia.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny marzec. Nowe seriale i filmy na marzec 2019 to…

Piotr Piskozub
-

Netflix – co jest prawdziwym powodem…

Portal Hollywood Reporter rzucił nowe światło na umowę firm Netflix i Disney związaną z emisją…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.