„Luther. Odcinek zero” – od popkultury do literatury

Już w środę 22 maja o godzinie 18:00 w Traffic Clubie odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki "Luther. Odcinek zero". Mroczna powieść kryminalna Neila Crossa, opowiadająca o losach bohatera serialu BBC Luther będzie okazją do dyskusji na temat utworów literackich, które narodziły się z popkulturowych fenomenów.

Już w środę 22 maja o godzinie 18:00 w Traffic Clubie odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki "Luther. Odcinek zero". Mroczna powieść kryminalna Neila Crossa, opowiadająca o losach bohatera serialu BBC Luther będzie okazją do dyskusji na temat utworów literackich, które narodziły się z popkulturowych fenomenów.

Adam Siennica

Adam Siennica

O książce Neila Crossa i wpływie, jaki seriale, filmy i gry wideo wywierają na współczesną literaturę i kulturę dyskutować będą Aneta Kyzioł (Polityka), Katarzyna Czajka (blog "zwierz popkulturalny"), Katarzyna Nowakowska (Przekrój), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) i Kamil Śmiałkowski, redaktor naczelny Hatak.pl.

Luther. Odcinek zero t0 mroczny kryminał, który stanowi początek historii jednego z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych detektywów, jakiego wydała na świat popkultura. Zanim powstała książka, Neil Cross (nominowany do Bookera i Emmy) napisał scenariusze wszystkich odcinków serii BBC "Luther". 

Luther. Odcinek zero to powieść będąca połączeniem tego co najlepsze w czarnym kryminale i thrillerze psychologicznym. Akcja powieści rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w serialu BBC Luther (w roli głównej Idris Elba, znany m.in. z Prawo ulicy i "Prometeusza"). Przyniósł on jego twórcom Złotego Globa oraz sześć nominacji do nagrody Emmy. Na 2013 zapowiedziano premierę trzeciej serii serialu. 

Neil Cross (ur. 1969) jest pisarzem i scenarzystą, twórcą i jedynym autorem scenariusza do serialu "Luther". Pracował także przy produkcjach telewizyjnych takich jak "Dr Who", "Brudna robota", "Tajniacy" i "Crossbones". Jedna z jego powieści ("Always The Sun") była nominowana do nagrody Bookera. "Variety" umieściło Crossa na prestiżowej liście "10 scenarzystów wartych śledzenia". "Luther. Odcinek zero" to jego pierwsza książka przetłumaczona na język polski.

Luther. Odcinek zero – od popkultury do literatury
Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa
22.05.2013, środa, godzina 18:00 
Spotkanie poprowadzi Kamil Śmiałkowski

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV