Warning: Error while sending QUERY packet. PID=27370 in /home/www/naekranie.pl/public/wp-includes/wp-db.php on line 1924
Marvel obraził uczucia religijne? Hinduski kapłan chce przeprosin - naEKRANIE.pl
Repertuar kin Nowość Program TV

Marvel obraził uczucia religijne? Hinduski kapłan chce przeprosin

W jednym z komiksów Marvela doszło do wydarzenia, które dotknęło wyznawców hinduizmu. Jeden z kapłanów domaga się przeprosin.

W jednym z komiksów Marvela doszło do znieważenia uczuć religijnych – do takiego wniosku doszedł Rajan Zed po zapoznaniu się z historią przedstawioną w piątym zeszycie serii Uncanny X-Men. Wzburzony kapłan domaga się przeprosin od komiksowego potentata.

We wzmiankowanym komiksie dochodzi do zniszczenia kilku budowli religijnych, a wśród nich znalazła się istotna dla hinduizmu świątynia Padmanabhaswamy. Dokonujący zniszczeń bohater stwierdza, że w ten sposób oczyszcza świat z fałszywych świątyń i fałszywych bogów. I właśnie to stwierdzenie najbardziej dotknęło hinduskiego kapłana.

Rajan Zed (m.in. przewodniczący Universal Society of Hinduism) wystosował list otwarty, w którym pisze, że dla hinduistycznej społeczności jest bardzo bolesne, gdy popularne medium w taki sposób określa istotną dla wyznawców świątynię. Zwraca też uwagę, że wydawcy komiksów powinni być bardziej wyczuleni w kwestii pisania o religii i wierze. Uważa, że komiks to potężne medium, które może negatywnie wpłynąć na umysły młodych czytelników.

Poniżej możecie prześledzić sekwencję kadrów, która jest przyczyną całego zamieszania:

W komiksie zniszczenia dokonuje, za namową Apocalypse’a, niejaki X-Man, alternatywna wersja Cable’a, która wierzy, że sam jest bogiem, a przynajmniej wszechmocną istotą. Oprócz hinduskiej świątyni zniszczone zostają również Mekka oraz Watykan.

Na razie Marvel odmówił oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Źródło: Źródło: hollywoodreporter.com / fot. RB Silva/Marvel Entertainment

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.