Przeczytaj w weekend

mClassic - to niewielkie urządzenie ma poprawiać wygląd gier. Zobacz wideo

mClassic to niewielkie urządzenie, które ma zapewnić lepsze wygładzanie krawędzi i wyższą rozdzielczość w grach na konsolach oraz pecetach.

mClassic to niewielkie urządzenie, które ma zapewnić lepsze wygładzanie krawędzi i wyższą rozdzielczość w grach na konsolach oraz pecetach.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  mcable 

mClassic to zewnętrzny procesor graficzny od firmy Marseille Inc. Zgodnie z zapowiedziami producenta, ma on poprawiać wygląd gier na ekranach telewizorów i monitorów. I to zarówno w przypadku współczesnych urządzeń, takich jak Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, jak i na konsolach sprzed lat oraz pecetów. Sposób użycia jest tutaj banalnie prosty - mClassic wpinamy do portu HDMI w naszym urządzeniu, podpinamy kabel i wybieramy jedno z trzech ustawień (on/off i retro, przeznaczone z myślą o starszych produkcjach). Po tym możemy cieszyć się bardziej atrakcyjną grafiką - wśród ulepszeń wymienia się m.in. lepsze wygładzanie krawędzi i skalowanie do wyższej rozdzielczości. 

Testy, dostępne zarówno na kanałach producenta, jak i przeprowadzane przez niezależne serwisy, wskazują na to, że mClassic rzeczywiście działa. Efekty są jednak różne - w zależności od konsoli, a nawet uruchomionej gry. Wśród dostępnych w sieci opinii można znaleźć głosy, że w pewnych produkcjach różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka, a w innych trzeba się ich doszukiwać. 

Gracze nie muszą się obawiać, że mClassic będzie miało negatywny wpływ na rozgrywkę. Twórcy zapewniają, że urządzenie dodaje tylko 1 ms opóźnienia i nie odczuwa się tego w trakcie zabawy.

mClassic można obecnie dostać za 79$ w ramach kampanii na IndieGogo. Po premierze cena urządzenia ma wzrosnąć do 99$. Nie jest to pierwszy produkt tego typu - wcześniej Marseille Inc. wypuściło na rynek mCable, czyli kabel HDMI o podobnym zastosowaniu.

Zobaczcie jedno z przykładowych wideo - tutaj w grze Mario Kart 8: Deluxe.

Źródło: indiegogo.com / fot. Marseille Inc.

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV