mClassic - to niewielkie urządzenie ma poprawiać wygląd gier. Zobacz wideo

mClassic to niewielkie urządzenie, które ma zapewnić lepsze wygładzanie krawędzi i wyższą rozdzielczość w grach na konsolach oraz pecetach.

mClassic to niewielkie urządzenie, które ma zapewnić lepsze wygładzanie krawędzi i wyższą rozdzielczość w grach na konsolach oraz pecetach.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  mcable 

mClassic to zewnętrzny procesor graficzny od firmy Marseille Inc. Zgodnie z zapowiedziami producenta, ma on poprawiać wygląd gier na ekranach telewizorów i monitorów. I to zarówno w przypadku współczesnych urządzeń, takich jak Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, jak i na konsolach sprzed lat oraz pecetów. Sposób użycia jest tutaj banalnie prosty - mClassic wpinamy do portu HDMI w naszym urządzeniu, podpinamy kabel i wybieramy jedno z trzech ustawień (on/off i retro, przeznaczone z myślą o starszych produkcjach). Po tym możemy cieszyć się bardziej atrakcyjną grafiką - wśród ulepszeń wymienia się m.in. lepsze wygładzanie krawędzi i skalowanie do wyższej rozdzielczości. 

Testy, dostępne zarówno na kanałach producenta, jak i przeprowadzane przez niezależne serwisy, wskazują na to, że mClassic rzeczywiście działa. Efekty są jednak różne - w zależności od konsoli, a nawet uruchomionej gry. Wśród dostępnych w sieci opinii można znaleźć głosy, że w pewnych produkcjach różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka, a w innych trzeba się ich doszukiwać. 

Gracze nie muszą się obawiać, że mClassic będzie miało negatywny wpływ na rozgrywkę. Twórcy zapewniają, że urządzenie dodaje tylko 1 ms opóźnienia i nie odczuwa się tego w trakcie zabawy.

mClassic można obecnie dostać za 79$ w ramach kampanii na IndieGogo. Po premierze cena urządzenia ma wzrosnąć do 99$. Nie jest to pierwszy produkt tego typu - wcześniej Marseille Inc. wypuściło na rynek mCable, czyli kabel HDMI o podobnym zastosowaniu.

Zobaczcie jedno z przykładowych wideo - tutaj w grze Mario Kart 8: Deluxe.

Źródło: indiegogo.com / fot. Marseille Inc.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV