Przeczytaj w weekend

Czy Gears 5 to udana część serii? Pierwsze oceny gry już w sieci

W Gears 5 już wkrótce zagrają gracze na pecetach i Xboksie One. Recenzje wskazują na to, że jest na co czekać.

W Gears 5 już wkrótce zagrają gracze na pecetach i Xboksie One. Recenzje wskazują na to, że jest na co czekać.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  gears 5 

Gears 5 to kolejna część jednej z najbardziej znanych serii na konsolach Microsoftu. W dalszym ciągu mamy do czynienia z trzecioosobową strzelanką z systemem osłon, a także licznymi trybami zabawy. Do dyspozycji graczy oddano tutaj rozbudowaną kampanię dla jednego lub wielu graczy, a także rozgrywki multiplayer oraz kooperacyjny tryb Hordy, w którym staje się do walki z falami coraz potężniejszych i bardziej niebezpiecznych przeciwników.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje tej produkcji i są one bardzo pozytywne. Aktualnie średnia ocen Gears 5 w serwisie Opencritic wynosi 85/100 na podstawie 47 recenzji krytyków. Chwalona jest przede wszystkim kampania dla jednego gracza, w której nie brakuje emocji - ma być w niej zarówno humor, jak i trzymające w napięciu sceny. Recenzenci podkreślają też, że mamy do czynienia z naprawdę rozbudowanym tytułem, który oferuje sporo zawartości, zarówno dla osób preferujących współpracę, jak i tych ceniących sobie sieciową rywalizację. Wiele osób podkreśla też efektowną oprawę audiowizualną. Niektórym przeszkadza jednak kierunek, w którym poszła rozgrywka - ta miejscami różni się nieco od poprzedniczek, chociaż podstawą pozostają tutaj efektowne wymiany ognia z przeciwnikami.

Tak prezentują się wybrane oceny zagranicznych serwisów:

  • TrustedReviews - 4/5
  • Attack of the Fanboy - 4/5
  • IGN - 8,8/10
  • God is a Geek - 10/10
  • Game Informer - 8,5/10
  • GameSpot - 7/10
  • Screen Rant - 4,5/5

Na dniach możecie spodziewać się naszej recenzji. Gears 5 zadebiutuje zaś 6 września dla posiadaczy edycji Ultimate lub abonamentu Xbox Game Pass Ultimate oraz 10 września dla pozostałych graczy.

Źródło: opencritic.com / fot. Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV