McMafia: AMC zapowiada serial o zorganizowanej przestępczości

AMC i BBC Worldwide zekranizują książkę McMafia autorstwa Mishy Glenny'ego. Znamy już pierwsze osoby z obsady i zarys fabularny produkcji.

AMC i BBC Worldwide zekranizują książkę McMafia autorstwa Mishy Glenny'ego. Znamy już pierwsze osoby z obsady i zarys fabularny produkcji.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Misha Glenny to brytyjski dziennikarz kryminalny, który doradzał rządom USA i niektórych krajów europejskich w kwestiach politycznych, a także stał na czele organizacji pozarządowej zajmującej się odbudową Serbii, Macedonii i Kosowa.

Książka McMafia należy do jego najsłynniejszych dzieł. Opisuje w niej efekt swojego trwającego trzy lata śledztwa dotyczącego zorganizowanej przestępczości na całym świecie. Efektem jest do bólu prawdziwy obraz gigantycznego, zglobalizowanego biznesu przestępczego na Bałkanach, Ukrainie, Bliskim Wschodzie, w Rosji, Indiach, a także w Afryce, Izraelu, Kanadzie i wielu innych krajach.

McMafia. Zbrodnia nie zna granic
Źródło: W.A.B.

AMC i BBC Worldwide zdecydowały się nakręcić fabularyzowaną adaptację tej książki w formie 8-odcinkowego serialu. Fabuła będzie koncentrowała się na Aleksie Godmanie (James Norton znany z Happy Valley), wychowanym w Anglii synu rosyjskich emigrantów. Posiada on mafijną przeszłość, ale próbuje prowadzić legalny biznes i ułożyć sobie życie z dziewczyną (Juliet Rylance, The Knick). Przeszłość jednak powraca i zostaje wciągnięty w świat zorganizowanej przestępczości. Będzie musiał wiele poświęcić, by ochronić tych, których kocha.

W obsadzie znaleźli się ponadto David Strathairn (Good Night, and Good Luck.), Aleksey Serebryakov (Leviathan), Maria Shukshina (Yolki 3) and Faye Marsay (Game of Thrones).

Źródło: tvline.com / fot. Amazon

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV