MCU – cenzura Avengers w telewizji. Jest też szkic z młodym Thanosem

Internauci donoszą, że wchodzący w skład MCU film Avengers został ocenzurowany przez telewizje kablowe. Mamy także okazję zobaczyć szkic z młodym Thanosem.

Internauci donoszą, że wchodzący w skład MCU film Avengers został ocenzurowany przez telewizje kablowe. Mamy także okazję zobaczyć szkic z młodym Thanosem.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Użytkownicy portalu Reddit donoszą, że wchodzący w skład MCU film Avengers z 2012 roku został ocenzurowany przez amerykańskie telewizje kablowe. Chodzi tu mianowicie o scenę, w której Loki jest więziony na helikarierze. Podchodzi do niego Czarna Wdowa, a złoczyńca postanawia obrazić ją werbalnie. W ocenzurowanej już wersji używa w stosunku do niej sformułowania "my mewling child", co moglibyśmy przetłumaczyć jako "kwiląca dziecino" tudzież "bojaźliwy dzieciaku". Poprawioną sekwencję odnajdziecie w tym miejscu.

Sęk w tym, że w kinowej wersji Loki użył zwrotu "my mewling quim", który w Polsce przetłumaczono oficjalnie jako "bojaźliwa łajzo". Nie oddaje ono jednak w pełni pierwotnego znaczenia; angielski pierwowzór uznawany jest za obraźliwy i na tym polu najbliżej mu do sformułowania "jęcząca piz..." czy "skomląca ci...". Internauci od dłuższego czasu zastanawiali się, w jaki sposób w ogóle mógł on trafić do kinowej wersji.

W sieci pojawiła się również grafika koncepcyjna przedstawiająca młodego Thanosa:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Sketch of young Thanos for Avengers Infinity War. #avengersinfinitywar #marvel #conceptart #thanos

Post udostępniony przez Justin Sweet (@justinjsweet)

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV