Repertuar kin Nowość Program TV

„Mentalista 6”, „Piraci” i „Fisherowie” – nowe seriale w Canal+

We wtorek, 2 września, CANAL+ rozpoczyna emisję najnowszego sezonu serialu Mentalista, w którym dochodzi do rozwiązania kluczowej zagadki całej produkcji, czyli znalezienia Czerwonego Johna. W niedzielę, 14 września zadebiutuje nagrodzony dwiema statuetkami Emmy serial Piraci, o którym już wiadomo, że będzie miał kolejny sezon. Zaś w czwartek, 25 września widzowie CANAL+ poznają Fisherów, sympatyczną amerykańską rodzinę, w której rozwód rodziców nie osłabił ciepłych relacji pomiędzy jej członkami.

Mentalista 6, którego pierwszy odcinek CANAL+ pokaże we wtorek, 2 września o 21:00, to serial, którego nie trzeba reklamować. Od czasu premierowej emisji pierwszego odcinka w CANAL+ 16 kwietnie 2009 roku zdobył w Polsce rzesze wiernych fanów, a w USA, po sześciu latach nadawania, jego oglądalność nie schodzi poniżej 11 milionów widzów. Mentalista Patrick Jane, którego na ekranie wykreował brawurowo Simon Baker, od lat poszukuje Czerwonego Johna, seryjnego zabójcy, który zamordował mu żonę i córkę. W szóstym sezonie zawęża listę podejrzanych osób do siedmiu, aż w końcu odkrywa tożsamość mordercy i doprowadza do upragnionej konfrontacji. Jego dotychczasowy świat rozpada się na kawałki, by odrodzić się na nowo. Wiele wydarzy się także w życiu jego przyjaciół z CBI – Lisbon, Cho, a zwłaszcza Rigsby’ego i Van Pelt. Jednocześnie pojawią się nowe ważne postacie, takie jak agent Dennis Abbott (Rockmond Dunbar), agentka Kim Fischer (Emily Swallow) oraz chłopak Teresy Lisbon – Marcus Pike, w interpretacji znanego m.in. z roli Oberyna Martella w „Grze o tron” Pedra Pascala.

Piraci (Black Sails) to kolejny wrześniowy nowy tytuł w CANAL+, który zadebiutuje 14 września o 21:00 i będzie nadawany w każdą niedzielę po dwa odcinki. Licząca 8 epizodów seria została już nagrodzona przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy 2014 za montaż dźwięku i efekty specjalne, a także wyróżniona nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Nad stroną wizualną „Piratów” czuwa jako jeden z producentów Michael Bay (cykl „Transormers’, „Pearl Harbour”), co gwarantuje dynamiczną akcję i kinowy rozmach. Warto również wspomnieć o pięknych krajobrazach (serial był kręcony w RPA) oraz wyrazistych postaciach, wśród których są postacie historyczne, piraci, tacy jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz) czy Anne Bony (Clara Paget). Akcja serialu jest osadzona w 1715 roku, u schyłku Złotej Ery Piractwa, 20 lat przed wydarzeniami opisanymi w słynnej powieści „Wyspa Skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Pierwszy sezon skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens), który podąża za hiszpańskim skarbem umieszczonym w ładowniach statku Urca de Lima. Drugi sezon „Piratów” pojawi się na początku 2015 roku, ale szef stacji Starz Chris Albrecht już nieoficjalnie poinformował, że serial będzie miał kontynuację. Jego zdaniem „Piraci” to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat. Zwłaszcza, że serial bije rekordy oglądalności wśród oryginalnych produkcji Starz – jego pierwszy odcinek obejrzało 3,6 miliona widzów.

W czwartek, 25 września o 21:00 w CANAL+ zadebiutuje jeszcze jeden nowy serial. {{Fisherowie}} (Growing Up Fisher) to ciepła komedia familijna o na pozór zwyczajnej amerykańskiej rodzinie. Ojciec, Mel Fisher (w tej roli J.K. Simmons), jest prawnikiem, który wolny czas spędza z dziećmi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Mel jest niewidomy, co udawało mu się ukryć przed całym światem przez całe dotychczasowe życie. Jego żona, Joyce (Jenna Elfman), w zasadzie nigdy nie dorosła. Próbuje naśladować córkę, słuchać podobnej muzyki, pożycza od niej ubrania i szuka rady, co dla Katie jest sporym kłopotem. Kiedy Mel i Joyce postanawiają się rozwieść, on postanawia nie kryć dłużej, że jest niewidomy. Kupuje psa-przewodnika i wyprowadza się. Paradoksalnie nie wpływa to destrukcyjnie na relacje w rodzinie. Wręcz przeciwnie. „Fisherowie” to inspirowana wspomnieniami z dzieciństwa historia DJ Nasha, producenta serialu i jego narratora, któremu głosu użyczył Jason Bateman.

Źródło: informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zwiastuny filmu…

Joe Russo, współreżyser Avengers: Koniec gry potwierdził, żeby nie ufać zwiastunom. Wyjaśnił ich podejście do…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Kit Harington…

Gra o tron to prawdopodobnie najbardziej znany współczesny serial, który stał się trampoliną do wielkiej…

Adam Siennica
-

Stranger Things – pełny zwiastun 3.…

Netflix niespodziewanie opublikował pełny zwiastun 3. sezonu Stranger Things. Poznajemy szczegóły!

Norbert Zaskórski
-

Terminator 6 – oficjalny tytuł filmu…

Paramount Pictures ujawniło tytuł najnowszego filmu z serii o Terminatorze. Nie będziecie zaskoczeni.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.