Microsoft z powodu koronawirusa ograniczy liczbę aktualizacji Windowsa

Korporacja z Redmond podjęła decyzję o zawieszeniu prac nad wdrażaniem opcjonalnych aktualizacji dla Windowsa, które nie poprawiają bezpieczeństwa użytkowników.

Korporacja z Redmond podjęła decyzję o zawieszeniu prac nad wdrażaniem opcjonalnych aktualizacji dla Windowsa, które nie poprawiają bezpieczeństwa użytkowników.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Microsoft zapowiedział wdrożenie zmian w harmonogramie aktualizacji Windowsa 10. Firma zawiesi rozsyłanie opcjonalnych łatek poprawiających błędy oraz usprawniających działanie systemu oznaczonych jako aktualizacje C oraz D. Korporacja dostarczała je w trzecim i czwartym tygodniu każdego miesiąca i skupiały się na rozwiązywaniu mniej istotnych problemów. W najbliższych miesiącach Microsoft skupi się wyłącznie na pracy nad łatkami bezpieczeństwa.

Zmiany w organizacji pracy programistów nie wejdą w życie od razu. Korporacja zmodyfikuje program aktualizacyjny dopiero na początku maja. Oznacza to, że w kwietniu otrzymamy jeszcze kilka poprawek związanych z funkcjonalnością systemu operacyjnego:

Zgodnie z harmonogramem firmy  aktualizacje bezpieczeństw mają trafiać do klientów w każdy drugi wtorek miesiąca. Microsoft wydłuży także okres wsparcia technicznego dla starszych wersji Windowsa 10 Enterprise, Education oraz IoT Enterprise do 13 października. Według pierwotnych założeń wspomniane systemy w wersji 1709, nieaktualizowane od 10 lipca 2018 roku, miały otrzymać ostatnią aktualizację bezpieczeństwa 14 kwietnia 2019 roku.

Microsoft nie jest osamotniony w takich działaniach. Podobną politykę aktualizacji wdroży również firma Google, która w najbliższych tygodniach będzie wydawać dla przeglądarki Chrome wyłącznie te aktualizacje, które poprawiają bezpieczeństwo użytkowników.

Źródło: Engadget

Źródło zdjęcia głównego: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV