Microsoft zaprezentuje HoloLens 2

Pod koniec miesiąca poznamy nowy pomysł Microsoftu na okiełznanie rzeczywistości rozszerzonej. Firma zaprezentuje odświeżoną wersję HoloLensów.

Pod koniec miesiąca poznamy nowy pomysł Microsoftu na okiełznanie rzeczywistości rozszerzonej. Firma zaprezentuje odświeżoną wersję HoloLensów.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Inżynierowie Microsoftu od lat eksperymentowali z goglami rzeczywistości rozszerzonej, które miały zrewolucjonizować korzystanie z komputera. Niestety, ich wysiłki odniosły połowiczny sukces. Owszem, w wąskim kręgu miłośników AR HoloLensy uznaje się za udane urządzenie, ale mimo iż zadebiutowały już blisko trzy lata temu, nie zdobyły takiej popularności jak HTC Vive czy Oculus Rift. Firma z Redmond nie chce jednak odpuścić i już wkrótce poznamy nowe wcielenie tego nietypowego gadżetu.

Jeden z twórców HoloLensów, Alex Kipman, postanowił podgrzać nieco atmosferę i opublikował na swoim profilu twitterowym zapowiedź sprzętu, który poznamy 24 lutego podczas targów MWC:

To dość abstrakcyjne wideo zdaniem dziennikarzy The Verge ma być zapowiedzią nadejścia nowej generacji gogli AR od Microsoftu, HoloLens 2. Choć firma nie zdradza, czego dotyczyć będzie konferencja, osoba Kipmana ma być potwierdzeniem, że chodzi tu właśnie o zestaw do rzeczywistości rozszerzonej. Spekulacje te mają potwierdzać plotki, które od pewnego czasu krążą po sieci. Podobno Microsoft skrycie pracuje nad projektem o nazwie kodowej Sydney, pod którą ma kryć się HoloLens 2.

Jeśli dotychczasowe przecieki okażą się wiarygodne, kolejne gogle AR będą funkcjonowały w oparciu o procesor Snapdragon 850 od filmy Qualcomm współpracujący z nową generacją czujników ruchu Kinect oraz Windowsem zaprojektowanym specjalnie z myślą o pracy w środowisku rzeczywistości rozszerzonej. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poczekać na oficjalną prezentację sprzętu. Być może nowa generacja sprawdzi się nie tylko w rękach wąskiego grona specjalistów i pozwoli w końcu zagrać w gry w pełni wykorzystujące potencjał rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Alex Kipman

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV