Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Microsoft zaprezentuje HoloLens 2

Pod koniec miesiąca poznamy nowy pomysł Microsoftu na okiełznanie rzeczywistości rozszerzonej. Firma zaprezentuje odświeżoną wersję HoloLensów.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Inżynierowie Microsoftu od lat eksperymentowali z goglami rzeczywistości rozszerzonej, które miały zrewolucjonizować korzystanie z komputera. Niestety, ich wysiłki odniosły połowiczny sukces. Owszem, w wąskim kręgu miłośników AR HoloLensy uznaje się za udane urządzenie, ale mimo iż zadebiutowały już blisko trzy lata temu, nie zdobyły takiej popularności jak HTC Vive czy Oculus Rift. Firma z Redmond nie chce jednak odpuścić i już wkrótce poznamy nowe wcielenie tego nietypowego gadżetu.

Jeden z twórców HoloLensów, Alex Kipman, postanowił podgrzać nieco atmosferę i opublikował na swoim profilu twitterowym zapowiedź sprzętu, który poznamy 24 lutego podczas targów MWC:

To dość abstrakcyjne wideo zdaniem dziennikarzy The Verge ma być zapowiedzią nadejścia nowej generacji gogli AR od Microsoftu, HoloLens 2. Choć firma nie zdradza, czego dotyczyć będzie konferencja, osoba Kipmana ma być potwierdzeniem, że chodzi tu właśnie o zestaw do rzeczywistości rozszerzonej. Spekulacje te mają potwierdzać plotki, które od pewnego czasu krążą po sieci. Podobno Microsoft skrycie pracuje nad projektem o nazwie kodowej Sydney, pod którą ma kryć się HoloLens 2.

-
-

Jeśli dotychczasowe przecieki okażą się wiarygodne, kolejne gogle AR będą funkcjonowały w oparciu o procesor Snapdragon 850 od filmy Qualcomm współpracujący z nową generacją czujników ruchu Kinect oraz Windowsem zaprojektowanym specjalnie z myślą o pracy w środowisku rzeczywistości rozszerzonej. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poczekać na oficjalną prezentację sprzętu. Być może nowa generacja sprawdzi się nie tylko w rękach wąskiego grona specjalistów i pozwoli w końcu zagrać w gry w pełni wykorzystujące potencjał rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Alex Kipman
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
 

Advertisement