Microsoft zaprezentuje HoloLens 2

Pod koniec miesiąca poznamy nowy pomysł Microsoftu na okiełznanie rzeczywistości rozszerzonej. Firma zaprezentuje odświeżoną wersję HoloLensów.

Pod koniec miesiąca poznamy nowy pomysł Microsoftu na okiełznanie rzeczywistości rozszerzonej. Firma zaprezentuje odświeżoną wersję HoloLensów.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Inżynierowie Microsoftu od lat eksperymentowali z goglami rzeczywistości rozszerzonej, które miały zrewolucjonizować korzystanie z komputera. Niestety, ich wysiłki odniosły połowiczny sukces. Owszem, w wąskim kręgu miłośników AR HoloLensy uznaje się za udane urządzenie, ale mimo iż zadebiutowały już blisko trzy lata temu, nie zdobyły takiej popularności jak HTC Vive czy Oculus Rift. Firma z Redmond nie chce jednak odpuścić i już wkrótce poznamy nowe wcielenie tego nietypowego gadżetu.

Jeden z twórców HoloLensów, Alex Kipman, postanowił podgrzać nieco atmosferę i opublikował na swoim profilu twitterowym zapowiedź sprzętu, który poznamy 24 lutego podczas targów MWC:

To dość abstrakcyjne wideo zdaniem dziennikarzy The Verge ma być zapowiedzią nadejścia nowej generacji gogli AR od Microsoftu, HoloLens 2. Choć firma nie zdradza, czego dotyczyć będzie konferencja, osoba Kipmana ma być potwierdzeniem, że chodzi tu właśnie o zestaw do rzeczywistości rozszerzonej. Spekulacje te mają potwierdzać plotki, które od pewnego czasu krążą po sieci. Podobno Microsoft skrycie pracuje nad projektem o nazwie kodowej Sydney, pod którą ma kryć się HoloLens 2.

Jeśli dotychczasowe przecieki okażą się wiarygodne, kolejne gogle AR będą funkcjonowały w oparciu o procesor Snapdragon 850 od filmy Qualcomm współpracujący z nową generacją czujników ruchu Kinect oraz Windowsem zaprojektowanym specjalnie z myślą o pracy w środowisku rzeczywistości rozszerzonej. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poczekać na oficjalną prezentację sprzętu. Być może nowa generacja sprawdzi się nie tylko w rękach wąskiego grona specjalistów i pozwoli w końcu zagrać w gry w pełni wykorzystujące potencjał rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Alex Kipman

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV