Miłość zaczyna się od miłości: zeszyty Kory wydane

Kora była fenomenem polskiej sceny muzycznej. Od dzisiaj możemy przeczytać jej zapiski w książce Miłość zaczyna się od miłości.

Kora była fenomenem polskiej sceny muzycznej. Od dzisiaj możemy przeczytać jej zapiski w książce Miłość zaczyna się od miłości.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Książka Miłość zaczyna się od miłości to unikalne wydanie prywatnych notatek Kory, słynnej polskiej wokalistki, która zmarła w zeszłym roku. Pozycja zawiera zapiski z lat 2003–2018 (ale też z wcześniejszych okresów), będące świadectwem pracy nad utworami.

Zawarte w książce materiały pozwalają zajrzeć do jej wewnętrznego świata, dowiedzieć się jak rodziły się i dojrzewały pomysły na piosenki. Wyboru dokonał mąż, Kamil Sipowicz. 

Miłość zaczyna się od miłości ukazała się dzisiaj nakładem wydawnictwa Agora i liczy 344 strony.

Miłość zaczyna się od miłości okładkaŹródło: Agora

Tak o zeszytach Kory mówi mąż artystki, Kamil Sipowicz:

W kilku pięknych Zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy ją czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego utworu. Mamy zatem teksty Kory głównie z lat 2003–2018, ale także kilka z roku 1983. Czytając uważnie Zeszyty, możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad piosenkami, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały utwory zaśpiewane przez nią na płytach „Znaki szczególne” i „Ping pong” oraz kilka utworów wydanych jako single: Tu jest mój dom oraz wstrząsający tekst o księżej pedofilii „Zabawa w chowanego” (2010). Te Zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata.

Źródło: Agora / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV