Repertuar kin Nowość Program TV

Mobilna gra Westworld plagiatem? Jest ugoda w sprawie

W czerwcu Bethesda oskarżyła Warner Bros. o kradzież pomysłu i kodu gry Fallout Shelter, który posłużył do stworzenia gry Westworld. Doszło do ugody stron.

Po pół roku od złożenia pozwu przez Bethesdę przeciwko Behaviour Interactive i Warner Bros., twórcy i wydawcy mobilnej gry Westworld, sprawa dobiegła końca. Została rozwiązana polubownie. Bethesda zarzuciła wspomnianym firmom, że przy tworzeniu gry wykorzystano kod, jaki znajdziemy w bardzo podobnej grze Fallout Shelter, która ukazała się kilka lat przed premierą tytułu WBIE. Warto w tym miejscu nadmienić, że obie gry tworzyło to samo studio.

Warner Bros. tłumaczyło się, ale jak widać ostatecznie mocodawcy WBIE uznali, że nie ma co się bić i zdecydowali się pójść na ugodę z Bethesdą.

Bethesda domagała się nieujawnionej sumy stanowiącej zadośćuczynienie oraz dodatkowo także definitywnego usunięcia mobilnej gry Westworld ze sprzedaży. Ostatecznie mobilną produkcję nadal można pobrać, a Behaviour Interactive i Warner Bros. wypłaciły Bethesdzie również nieujawnioną kwotę zadośćuczynienia.

-
-

Źródło: gamespot.com / fot. WBIE
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.